AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Митці

Головна / Про галерею / Митці / Караффа-Корбут Софія Петрівна

Караффа-Корбут Софія Петрівна

Караффа-Корбут Софія Петрівна

(23.08.1924, м. Львів – 29.10.1996, с. Куткір, Львівська обл.) – український графік. Закінчила Львівський інститут ужиткового та декоративного мистецтва (1953, у І. Гуторова, В. Манастирського, Р. Сельського). Працювала в галузі станкової та книжкової графіки, переважно в техніці лінориту. 
Член СХУ (Львівська організація).
Софія Караффа-Корбут проілюструвала 57 книжок українських авторів, що вийшли загальним тиражем близько 6 млн примірників.
У цивілізованих країнах на неї б чекало всенародне визнання, але Софія Караффа-Корбут не одержала жодної урядової нагороди. Зрештою, вона й  ніколи не шкодувала за тими нагородами, яких не отримала, бо для неї в житті чогось варті були тільки праця, віра і честь. Ніколи нічого не просила, ніколи не продавала своїх робіт – ні людям, ні музеям, тільки дарувала.
Незадовго до смерті, 1995 року, художницю було висунуто на здобуття Шевченківської премії, але члени комітету не присудили їй цієї нагороди.
...Софію Петрівну поховали на сільському цвинтарі на Львівщині. На чорному мармурі надмогильного пам’ятника Мавка тягне свої долоні вгору, до сонця.


Роботи автора


Караффа-Корбут
Софія
Чи спиш, чи чуєш брате Луже?
Чи спиш, чи чуєш брате Луже?
Караффа-Корбут
Софія
Хто се, хто се по сім боці чеше русу косу
Хто се, хто се по сім боці чеше русу косу
Караффа-Корбут
Софія
Загули кайдани під землею
Загули кайдани під землею
Караффа-Корбут
Софія
В моїй хатині я не одинокий
В моїй хатині я не одинокий

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Харакоз Володимир Вікторович Харакоз Володимир Вікторович
Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік.