AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «ВУЛКАНИ І МЕДИ»

«ВУЛКАНИ І МЕДИ»

12 серпня 2014
Його можна часто побачити у Львові на Галицькому ринку, де маестро прискіпливо вибирає різноманітні квіти для своїх майбутніх барвистих натюрмортів, створюючи з них на очах у здивованих продавців неймовірні композиції. Митець багато мандрує Польщею, Бельгією, Францією, Німеччиною, Іспанією, колекціонуючи візуальні враження, які потім виплескує на численні полотна. І пристрасно любить Карпати. Його неодноразово запрошували розписувати порцеляну на відому фабрику «Rosenthal», де колись працювали Енді Воргол та Сальвадор Далі. Він – артистичний у житті й нестримний у творчості Михайло Демцю.
Живопис художника зачаровує магією палітри: барви несуть вибухові імпульси емоційного піднесення; колірна магма виривається на поверхню полотен, як вулканічна маса, розтікаючись фактурами, пастозними площинами з нервово-смачними рухами широкого пензля. Відкриті неприборкані кольори стикаються, витісняють один одного, нуртують у круговерті потоків – і ось уже лагідно спливають густими медовими мазками. Жар черленого вогню й тепле золото, шал неприборканої стихії й музикальна ритміка, – такий він, завжди впізнаваний маестро.
«Від Ван Гога до Демцю – один крок, від трагічного до осяяного сонцем сприйняття – той самий крок. Корінням Демцю приріс до постімпресіонізму, пам’ятаючи, однак, про первні народної культури карпатського регіону», – писав свого часу академік, професор Олександр Федорук.
«Вулкани і меди» – ретроспективна виставка Михайла Демцю – представить унікальну добірку полотен 2000-2010-х років, що раніше не експонувалися. В них художник, як і завжди, – вільний і натхненний, бо ніхто, окрім самого маестро, не розпоряджається так любляче й водночас так велемовно на позір зі стихією барв.
 
Про автора
Народився 1953 р. в селі Круковець на Львівщині. Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім.Івана Труша (1980). Виставкову діяльність розпочав 1984-го.
Член Національної спілки художників України (1998). Заслужений діяч мистецтв України (2003). Народний художник України (2010).
Живе і працює у Львові.
Твори знаходяться у державних і приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Австрії, Бельгії, Франції.
 
Відкриття виставки – 12 серпня о 18 годині. 
Виставка працює по 6 вересня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний. 
Наша адреса: м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90. E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua. 
 

Афіша

«ПАННА»25 лютого 2020

Галерея «АВС-арт» представляє тематичну добірку живописних і графічних творів українських художників, для яких об’єднавчим є жіночий образ. В експозиції – Кость Борисюк, Борис Буряк, Андрій Гуренко, Михайло Демцю, Адальберт Ерделі, Віктор Зарецький, Юрко Кох, Олексій Литвиненко, Микола Мазур, Любомир Медвідь, В'ячеслав Приходько, Олександр Сердюк, Михайло Туровський, Анатолій Фурлет, Микола Шимчук, Олег Ясенєв та інші майстри.

Митці

Петрова Ольга Петрова Ольга
Ольга Петрова – художник, мистецтвознавець, доктор філософських наук, член Національної спілки художників України з 1986 року, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Інституту проблем сучасного мистецтва. Працює як художник, історик і критик мистецтва (автор 5 монографій та 800 статей).