AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / Виставково-видавничий проект: Феодосій Гуменюк. Живопис. Графіка.

Виставково-видавничий проект: Феодосій Гуменюк. Живопис. Графіка.

02 лютого 2011

2 листопада – 21 листопада
Мистецький листопад у галереї «АВС-арт» відкриваємо персональною виставкою та презентацією художнього альбому київського маестро Феодосія Гуменюка.
Феодосій Гуменюк – яскрава самобутня особистість з-поміж тих художників, хто творив нове українське мистецтво 1970-х. Він – один із організаторів та учасників нелегальних, нонконформістських виставок у Москві та Санкт-Петербурзі, майстер, творчість якого свого часу зазнавала утисків у СРСР, але вразила й захопила США та Канаду.
Мистецтво Феодосія Гуменюка розвивається від лірики до епіки, від ізоморфності до поетично-ідеалізованої фантазії з ремінісценціями близьких йому артистичних вершин, як-то Візантія, Венеція, українське бароко, бойчукізм. Художник підкреслено уникає чуттєвості, натуралізму, зосереджує увагу на співучості ліній, виразності ритму, кольору, фактури. Виходячи з цього, мистець розробив власну поетику, засновану на сполученні української символіки із сучасними засадами малярства.
Живописні й графічні твори Феодосія Гуменюка, починаючи від 1970-х років і до сьогодні, вперше зібрані під однією обкладинкою у великому мистецькому альбомі, який виходить за сприяння галереї «АВС-арт» у серії «Імена». Видання містить автобіографічні нотатки самого майстра під назвою «Дорога через молодість» – це ключ до розуміння його життєвої й творчої позиції.

Про автора
Народився 6 вересня 1941 року на Вінниччині. Навчався в Дніпропетровському художньому училищі, Ленінградському інституті живопису, скульптури та архітектури ім. І.Рєпіна. Член НСХУ. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Заслужений діяч мистецтв України. Народний художник України.

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Харакоз Володимир Вікторович Харакоз Володимир Вікторович
Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік.