AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «ЖИТТЯ ТРИВАЄ. ТОЧИТЬСЯ ВІЙНА»

«ЖИТТЯ ТРИВАЄ. ТОЧИТЬСЯ ВІЙНА»

19 грудня 2023

Персональна виставка знаної київської мисткині Ольги Кравченко представляє її художній доробок останнього десятиріччя: від «Нетривалого перемир’я на Грушевського» (2014) до «Вибуху» (2022), коли велика війна дісталася навіть Воловця на Закарпатті, а також «Порожніх вікон» чи «Контрастів і війни» (2023), де на тлі чорних вікон-зіниць, розбомблених дахів столичних будинків і скаліченої станції метро «Лук’янівська» духмяніють великодні паски.

За назву виставки взято віршовані рядки Анатолія Лупиноса 1970-х рр. Поет і дисидент, багатолітній страдник імперських в’язниць ще тоді дав нам розуміння екзистенційного характеру російсько-української війни.
Сюжетів на тему війни в Ольги Кравченко небагато. Адже зайшле Зло, як говорить сама художниця, й так точиться крізь наші думки повідомленнями про бойові дії, скорботно ятрить поверненнями наших героїв на щиті. Воно точить чистий організм свободи духовної, соціальної, свободи волі... 
Ольга Кравченко працює тільки з натурою і вміє знаходити несподіваний ракурс, що зачудовує глядачів. Стилістична авторська наївність тільки на позір видається легкою, й це далеко не результат імпресій, адже художниця повністю занурюється в довготривалий сакральний процес медитації на колір. У її творчості переважають оптимістичні картини з рідними нам сюжетами, дивовижними архітектурними мотивами й непроминальною циклічністю природної краси. А найулюбленіші персонажі – квіти в усьому різноманітті, в затятій енергії цвітіння як одній із висот форм буття – стверджують тривкість і вічну тривалість нашого українського життя.
 
Про авторку
Ольга Кравченко народилася 1944 р. на Хмельниччині в с. Новодубище Красилівського району. Закінчила філологічний факультет Київського національного університету ім. Т.Шевченка (1968). працювала коректором, кореспондентом та редактором у видавництвах журналів «Ранок», «Молодь», «Барвінок».
Пізніше взялася за давню мрію – образотворче мистецтво. Особливого бажання працювати художниці додавало знайомство з Віктором Зарецьким, котрий і став її вчителем живопису. З часом малярство у стилі імпресіонізму стало справою життя. 
Із 2002 року мисткиня – постійна учасниця всеукраїнських і міжнародних художніх виставок та аукціонів. Член Національної спілки художників України з 2005 року.
Картини знаходяться в музеях Румунії, Франції та України. Живе й працює в Києві.

Відкриття виставки – 19 грудня 2023 о 18 годині.
 
Наша адреса: м. Київ, вул. Глибочицька, 32-В, 3-й поверх.
Виставка працює 19 грудня 2023 – 10 січня 2024 з 12:00 до 18:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.
Контактний телефон: +380 (44) 359 11 33    
E-mail: gallery.avsart@gmail.com
Сайт: www.avsart.com.ua    
Сторінка у Фейсбуці: @avsart.gallery

Афіша

«ШЕВЧЕНКІВ ТРАВЕНЬ» 21 травня 2024

Галерея «АВС-арт» уже вдруге реалізує мистецький проєкт «Шевченків травень», започаткований 2014-го, коли визначну річницю Кобзаря відзначала не лише Україна, а й світ. Як не парадоксально, саме тоді на наших теренах почалася – для когось непомітно й не помічено – війна, котра зараз переросла в повномасштабну. Й на це вже не можна не зважати: Шевченкові слова «Борітеся – поборете» вкотре стали екзистенційною настановою в правдивій боротьбі за життя. Тож і шевченкіана наших воєнних днів набула іншого звучання, зберігаючи, проте, первинний задум: нагадати про 22 травня 1861 року, дату перепоховання Кобзаря, коли його назавжди повернули в Україну з московії.

Митці

Зелена Світлана Леонідівна Зелена Світлана Леонідівна
(нар. 17.11.1957 р.) м. Артемівськ Донецької області Закінчила Харківський художньо-промисловий інститут (1981). Педагоги з фаху – О. Хмельницький, І. Косарєв.