AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «НІЗВІДКИ. НІДЕ. НІКУДИ»

«НІЗВІДКИ. НІДЕ. НІКУДИ»

25 лютого 2014

«Нізвідки. Ніде. Нікуди» – нова серія живописних робіт Олексія Малих, написана в умовних часових межах «весна-літо-осінь-2013» на пленерах, у майстерні після пленерів, у передчутті нових мандрів.

Олексій Малих шукає натхнення у прадавніх символах-знаках, спільних для древніх культур різних народів і збережених у буремному часі та зафіксованих на стінах печер, пірамід, в орнаментах кераміки, вишивки, ткацтва, вирізьблених на дерев’яних сволоках хат, виспіваних в обрядовому епосі. Попри безперечний вплив автентики, художник створює власну знаково-образну систему, свій персональний код, своєрідну мову, яка народжується миттєво, інтуїтивно, з підсвідомості. Рух руки, спонтанний експресивний жест випереджує думку, а дотики пензля з фарбою відображають на площині полотна чи дерева природні кольори землі, що звучать по-новому крізь призму емоційного бачення митця, закоханого в архаїку.
У серії «Нізвідки. Ніде. Нікуди» немає прив’язки до певної місцевості, повернення до того, що вже відбулося, чіткого усвідомлення «тут і зараз». І немає сфокусованого уявлення про майбутнє.
Тільки відчуття – легкий подих-замилування миттю без часу і простору, кольоровий сплеск – надреальна справжність неба, заштрихованого чи то сіткою чорних гілок, чи спогадів, чи примарних видінь. І тільки фарба, що ллється й рухається природно, нескеровано-спонтанно, несучи з собою аромат смарагдових трав на світанку, кришталеву свіжість синіх гірських вітрів, криваве полум’я вечірніх заграв.
Польща, Таврія, Бессарабія, Карпати, Андалусія – лише милозвучний словесний ряд, не більше. Ні географічних подробиць, ані обрисів знайомих краєвидів – тільки відчуття легкого польоту над нізвідки-ніде-нікуди…
 
Про автора
Народився 1956 р. в Берліні. 
1981 р. закінчив Московський державний педагогічний інститут, художньо-графічний факультет. Із 1995 р. – член НСХУ. З 1996 р. – співкуратор проекту «Весняний вітер». Куратор масштабного групового проекту «Дихання Землі» (2011, Київ).
У творчій біографії Олексія Малих – понад 50 персональних виставок, участь у численних проектах, ленд-арт-фестивалях, пленерах більш ніж у 20 країнах.
Живе та працює в Києві.
 
Відкриття виставки – 25 лютого о 18 годині. Виставка працює по 15 березня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний. 
Наша адреса: м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90. E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua. 

Афіша

«ПАННА»25 лютого 2020

Галерея «АВС-арт» представляє тематичну добірку живописних і графічних творів українських художників, для яких об’єднавчим є жіночий образ. В експозиції – Кость Борисюк, Борис Буряк, Андрій Гуренко, Михайло Демцю, Адальберт Ерделі, Віктор Зарецький, Юрко Кох, Олексій Литвиненко, Микола Мазур, Любомир Медвідь, В'ячеслав Приходько, Олександр Сердюк, Михайло Туровський, Анатолій Фурлет, Микола Шимчук, Олег Ясенєв та інші майстри.

Митці

Шкарупа Валерій Шкарупа Валерій
Народився 1950 року в Сумах. Працює в живописі, графіці, кераміці. Навчався в Московському інституті реставрації (ВНДІР).