AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / Олексій Поляков. "Хортицьке небо – донецький степ". Малярство.

Олексій Поляков. "Хортицьке небо – донецький степ". Малярство.

22 червня 2010

Навряд чи кому відомо, що роботу донецького художника Олексія Полякова «Удовина хата» придбав колишній президент США Білл Клінтон. Що ж зацікавило в ній людину іншого світосприйняття? Нагоду зрозуміти це ви маєте, завітавши на персональну виставку митця в галереї «АВС-арт».
Творче життя народного художника України з Донецька Олексія Полякова тісно пов'язане не лише з рідними дикими степами, а й із козацькою тематикою, Хортицею, Дніпром.
Доробок Олексія Полякова – гідний приклад розвитку та еволюції самобутньої малярської традиції. Його творчість спирається на здобутки попередників, рухаючись углиб живописної мови. Жанр пейзажу – саме там головно працює художник, яскраво демонструючи такий підхід. Художник не має на меті приголомшити глядача грандіозністю, екзотикою чи метафізичною наповненістю природних явищ. Він пропонує віднайти все це у здавалося б простих речах: дерев’яному містку, вихопленому сонячним променем, що веде око вглиб утаємниченого лісового царства, у монументальних, майже скульптурних деревах, які наче перетворюються на темні хмари зимового неба, у кольоровому карнавалі осіннього лісу. Найчастіше автора цікавить мотив, стан природи, а не деталізований дидактичний сюжет. Роботи майстра відзначаються імпресіоністичним кольоросприйняттям, фактурністю вільного, розкутого мазка, пластикою живописної поверхні, енергійно прокресленої мастихіном. Художник, використовуючи різноманітні засоби, прагне віднайти адекватні провідники між оком, душею та полотном.
Парадоксальним чином Олексій Поляков поєднує зрозумілу, близьку, майже побутову подію з чистотою першого погляду, що надає полотнам несподіваної ліричності.

Про автора
Олексій Поляков народився 1943 року в селі Калиново Луганської області. 1965 року переїхав у Донецьк.
Працював художником Будинку культури шахти ім.Засядька в Донецьку, художником-виконавцем у Художньому фонді Донецької організації Спілки художників, став членом республіканської творчої групи «Азовсталь» м.Жданова.
Удостоєний почесних звань «Заслужений художник України» та «Народний художник України».
Постійний учасник пленерів «Хортиця крізь віки».

Афіша

«ВІРШІ ЛІТА»15 травня 2018

 У «Віршах літа» Алла Волобуєва акумулює досвід побаченого, осягнутого, пережитого в мандрівках реальними й уявними світами. Тут тяглі горизонтальні структури полотен чи використовуваний прийом картини в картині утворюють авторську наративну систему з оригінальною настроєвістю. Це своєрідний баланс на межі лірики й епосу: асиметрична будова, синтез живописних і графічних елементів, орієнтальна архітектоніка перспективи.

Митці

Контратович Ернест Рудольфович Контратович Ернест Рудольфович
(17.06.1912, с. Кальна Розтока, тепер Словаччина. - 23.12.2009, Ужгород) – український живописець. Навчався (1928-1932) у Публічній школі малювання в Ужгороді (у Й.Бокшая, А.Ерделі). Закінчив Ужгородську учительську семінарію (1932). Член СХУ (1946, Закарпатська організація).