AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «МЕДИТАЦІЯ СВІТЛОМ»

«МЕДИТАЦІЯ СВІТЛОМ»

09 лютого 2016

Для відомого київського художника Олега Ясенєва світло – передусім першофеномен цього світу, що об’єднує в собі все суще; принцип пізнання; сутність прекрасного. Із часом дедалі більше віддаляючись у творчості від фігуративу, він віддає перевагу абстрактному монохромному письму; філософські розмисли вивільняють шлях живописній медитації.

«Медитація світлом» – нова серія робіт мистця, котра, здається, постала подібно вишуканому ієрогліфу з-під пензля східного майстра каліграфії: спонтанно, легко, на одному диханні, але при максимальній зосередженості та концентрації внутрішньої енергії, – самозаглиблення й відсторонення від суєтного вивільняють відчуття сутності понять і речей. Олег Ясенєв позбавляє зображення предметної реальності й барв – тільки сірий у тональних варіантах і тільки натяки на конкретику форми. Мінімум засобів та максимум умовності – хіба лише назви робіт апелюють до окресленого образу. Тонка естетика мінімалізму дає можливість глядачеві відійти від індивідуальних колірних асоціацій та сюжетної оповідності й якнайбільше налаштуватися не на розумову, а на чуттєву складову візії. 
Тут світло – не засіб, а спосіб і форма медитації. Воно розсіюється й поглинається, зароджується й заникає, пульсує й струменить, випромінюючи особливу енергетику. Воно концентрується у знаках-розчерках променів на підлозі, ллється крізь умовні віконні отвори чи химерно мерехтить десь у дальній перспективі. Ефект присутності відсутнього спонукає до мандрів духу, надихає домислити несказане, уявити невидиме, дописати подумки те, що художник приховав за градаціями сірого. Зрештою, бачити навколишній світ ми можемо тільки тому, що існує світло.
 
«Можна нескінченно дивитися на зірки в нічному небі, вибрати найяскравішу, спостерігати за її мерехтінням – і відчути створення світу. Можна нескінченно дивитися на багаття й відчути всі віки людства, бути єдиним цілим із цим світом…
Можна нескінченно перераховувати розмаїття світла й ті почуття та емоції, які в нас виникають. Головне – духовність світла, котра робить навколишній світ видимим, об’ємним і кольоровим».
Олег Ясенєв
 
Про автора
Олег Ясенєв народився 1963 року в с.Дніпровка Запорізької області. Навчався у Дніпропетровському художньому училищі (1980-1983), Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, факультет станкового живопису (1984-1992). Закінчив аспірантуру НАОМА. Із 1996 р. – викладач живопису в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури.
Член НСХУ. Заслужений художник України. Роботи знаходяться в колекціях України, Білорусі, Словаччини, Ватикану, Франції, Китаю та США.
 
Відкриття виставки – 9 лютого 2016 о 18 годині.
 
Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б. 
Виставка працює 9 – 27 лютого 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.
Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua.
Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

Афіша

«ПАННА»25 лютого 2020

Галерея «АВС-арт» представляє тематичну добірку живописних і графічних творів українських художників, для яких об’єднавчим є жіночий образ. В експозиції – Кость Борисюк, Борис Буряк, Андрій Гуренко, Михайло Демцю, Адальберт Ерделі, Віктор Зарецький, Юрко Кох, Олексій Литвиненко, Микола Мазур, Любомир Медвідь, В'ячеслав Приходько, Олександр Сердюк, Михайло Туровський, Анатолій Фурлет, Микола Шимчук, Олег Ясенєв та інші майстри.

Митці

Майданець Леся Майданець Леся
Майданець Олена Леонідівна (Леся Майданець, Леся Майданець-Саєнко) народилася 1969 року в Києві. Художник декоративного мистецтва, магістр живопису, кандидат мистецтвознавства, доцент. Член НСХУ (1992), Європейської текстильної асоціації (1995).