AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Галереї «АВС-арт» – 10 років. Групова виставка

Галереї «АВС-арт» – 10 років. Групова виставка

7 листопада - 5 грудня 2019

«АВС-арт» (AVS-art) – художня галерея в м.Києві. Заснована 2009 року. Фундатор – Михайло Поживанов. Арт-директор – Алла Маричевська.

Галерея «АВС-арт» представляє живопис, графіку та скульптуру українських мистців другої половини ХХ ст. і сучасних художників.
У 2009-2014 роках була мистецьким осередком на Воздвиженській вулиці. Із 2015-го змінила локацію – Андріївський узвіз. Від 2018 року галерея розташована на вул.Глибочицькій. Така мистецька стратегія дозволяє, не фіксуючись на територіальних межах, додавати нових сенсів в артистичну атмосферу Міста, співпрацюючи з новою локацією, рухаючись не лише в переносному, а й у прямому сенсі. З іншого боку, галерея лишає сталим внутрішній вектор розвитку, із року в рік акцентуючи на знаковому й неперехідному українському мистецтві. Освоюючи хронотоп Подолу, «АВС-арт» взаємодіє з генієм місця, вловлює тонкі вібрації настроїв довкілля, завважує ходу історії вулицями старого Києва й архітектоніку наддніпрянських схилів.
У виставковому просторі галереї експонуються різні художні школи, стилі й напрямки. «АВС-арт» відкриває нові імена в українському мистецтві, підтримує сучасників і актуалізує класику. За час функціонування галереї проведено понад 100 персональних та групових виставок. Серед напрямків діяльності також – влаштування презентацій, творчих вечорів, видання художніх альбомів. 
 

Проєкти галереї
Від 2010-го року галерея успішно реалізовує тривалий проєкт «Мистецький шлях у спадок», презентуючи творчість мистецьких родин з усієї України: Роман та Романа Романишин (Львів); Микола, Володимир Журавлі й Дарина Тищенко-Журавель (Київ); Михайло, Андрій, Оксана Надєждіни (Кропивницький); Степан, Наталія Ярові й Віктор Романщак (Київ – Ялта); Олег, Ярослав, Альона, Єлизавета Ясенєви (Київ).

«Шевченків травень». Проєкт започатковано 2014 року, до дня перепоховання Тараса Шевченка (22 травня). Це візуальні роздуми про нього, пошуки його духа у творчості українських мистців – класиків і сучасників. Галерея представляє живописну й графічну добірку, котра має як безпосередній, так і опосередкований стосунок до шевченкіани, об’єднана засадничими світоглядними устремліннями, мисленням, чуттями, що споріднюють крізь роки різних авторів і навертають глядача на асоціативні пошуки свого Тараса Шевченка.
 
«Жовтий/Блакитний». Проєкт започатковано 2016 року, до дня Державного Прапора України (23 серпня). Галерея представляє тематичну добірку живописних робіт, в яких провідними є жовтий і блакитний – чільні кольори Української Держави. Різні за часом написання, стилістикою й мистецькими напрямами твори об’єднує ідея кольору (жовтого/блакитного) як феномену, що може набувати онтологічної функції, виступати в ролі тла чи освітлення, здатного створювати характер глядацького сприйняття.

Видавничий проєкт «Імена». Серію мистецьких альбомів українських художників започатковано 2009 року. Кожен майстер, чию творчість відображено на сторінках видань, має свій оригінальний стиль і промовисто демонструє розмаїття нашого мистецтва. У серії побачили світ наступні видання:
1.Борис Буряк: Альбом. – К.: Галерея «АВС-арт», 2009. – 280 с.: іл.
2.Олег Мінько: Альбом. – Київ – Львів: Галерея «АВС-арт», 2010. – 296 с.: іл.
3.Феодосій Гуменюк: Альбом/Редактор-упорядник А.Маричевська. – К.: Галерея «АВС-арт», 2010. – 224 с.: іл.
4.Петро Бевза: Альбом. – К.: Галерея «АВС-арт», 2011. – 288 с.: іл.
5.Сергій Савченко: Альбом. – К.: Галерея «АВС-арт», 2011. – 296 с.: іл.
 
До 10-річчя галереї презентується альбом «Мистецька колекція Михайла Поживанова», що представляє відкритість системного погляду приватного колекціонера на український мистецький процес.

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Журавель Микола Микола Журавель
Народився 1960 року в Магнітогорську, Росія. Закінчив Кримське художне училище ім. Самокиша, Київський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України та мистецького об’єднання «БЖ-арт». Живе та працює в Києві.