AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Анатолій Дністровий. Живопис, графіка

Анатолій Дністровий. Живопис, графіка

19 березня - 17 квітня 2024

Із початку листопада 2022-го до лютого 2023-го несподівано для себе я написав до 70 робіт акрилом на папері, більшість із яких – при свічках і з рибальським ліхтариком на лобі. Це живописні й графічні роботи, що були створені в умовах енергетичного локдауну, коли Київ, як і більшість міст України, потерпав від ракетних обстрілів і значних перебоїв із електропостачанням. 

«Темна зима» 2022-2023 років перетворилася в цунамі живописної терапії, якій вечорами без електрики я віддавався, прийшовши додому після щоденної служби в гарнізоні.
У своїй книзі «Битва за життя: щоденник 2022 року» я кілька разів із сумом зізнавався, що, напевно, з живописом попрощався – невідомо, де в недалекому майбутньому доведеться всім нам бути через цю війну. 
Але живопис, як з’ясувалося, нікуди не дівся і повернувся до мене неочікувано та стихійно. Цьому «допомогла» темрява, що прийшла з інтенсивними ракетними обстрілами. Щоб не сидіти без діла у темряві (писати й читати при поганому освітленні – не для моїх очей), я згадав про фарби. Виявилося – в темряві при свічках і з рибальським ліхтариком на лобі можна достойно писати картини.
Оскільки на великі формати й полотна катастрофічно нема часу, закономірно, що я прийшов до паперу. Це було неймовірне відкриття. Папір як медіа виявився цілковитою несподіванкою: я ніби по-новому вчився писати й підкорювати форму. Обраний формат А4 дуже практичний та оперативний, бо дає можливість виконати картину на одному подиху, на одній енергетичній хвилі – від 20 хвилин до однієї години. Такий «короткий» творчий імпульс, визначений малим форматом, органічно відповідає відчуттю й переживанню нашого насиченого й динамічного теперішнього часу, в якому нема планів на майбутнє, нема розрахунків на подальше життя. Наша емоція напружена й сконденсована на переживанні теперішнього.
Тільки переживання тут-і-тепер, відчуття кожної миті, що триває й колише наші тривоги й помисли, – усе це й стало кровоносними судинами мого живопису й графіки, створених у темряві при свічках із початку листопада 2022-го до лютого 2023-го року. 
Анатолій Дністровий,
письменник, художник 
 

Афіша

«ШЕВЧЕНКІВ ТРАВЕНЬ» 21 травня 2024

Галерея «АВС-арт» уже вдруге реалізує мистецький проєкт «Шевченків травень», започаткований 2014-го, коли визначну річницю Кобзаря відзначала не лише Україна, а й світ. Як не парадоксально, саме тоді на наших теренах почалася – для когось непомітно й не помічено – війна, котра зараз переросла в повномасштабну. Й на це вже не можна не зважати: Шевченкові слова «Борітеся – поборете» вкотре стали екзистенційною настановою в правдивій боротьбі за життя. Тож і шевченкіана наших воєнних днів набула іншого звучання, зберігаючи, проте, первинний задум: нагадати про 22 травня 1861 року, дату перепоховання Кобзаря, коли його назавжди повернули в Україну з московії.

Митці

Ярова Наталія Степанівна Ярова Наталія Степанівна
Наталія Ярова народилася 1947 р. в м. Ялта. Закінчила факультет прикладного мистецтва Московської текстильної академії (1968-1973). Викладачі – Е.Зернова, Г.Манізер, О.Дубінчик. Член НСХУ (1982). Працює в галузі живопису та графіки. Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Франції, Польщі, Сербії, Хорватії. Живе і працює в Києві.