AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Українська мариністика

Українська мариністика

6 серпня - 6 вересня 2013
Потужна енергетика морської стихії, безмежний водний простір завжди вабили мандрівників, першовідкривачів-дослідників, «суходільних» споглядачів і, безперечно, мистців. Мариністика як окремий жанр образотворчого мистецтва сформувалася в XVII столітті завдяки напрацюванням голландських художників, хоча ця тематика спорадично з’являлася й значно раніше – згадати хоча б Давню Грецію або «Шторм» Брейгеля-старшого. І вже зовсім важко уявити без образу моря творчість мистців доби Романтизму, для котрих воно було виразником внутрішніх переживань людини.
ХІХ століття подарувало світу доробок Івана Айвазовського – російського й українського живописця вірменського походження – автора близько шести тисяч полотен, найвідоміші з яких – морські пейзажі та сцени морських баталій. А його сучасника Тараса Шевченка безперечно можна вважати першим українським художником-мариністом. Велемовні свідчення майстерності мистця – олійна автоілюстрація до однойменної поеми «Гамалія», розкішний альбом краєвидів-замальовок Аральського моря та його узбережжя. 
Українська мариністика століття ХХ розмаїта як за образністю, так і за стильовими пошуками, – потужний доробок кримської та одеської живописних шкіл, яскраві осібні роботи майстрів, котрі віддавали належне марині, хоча цей жанр у їхній творчості не був всеохопним: емоційна насиченість кольору Петра Столяренка, монументальність моря Юрія Єгорова, «Дівчина зі скрипкою» Олега Голосія…
Мариністична добірка галереї «АВС-арт» тематично об’єднує класичні й сучасні візії жанру – від реалізму до абстракції, що представлені полотнами Якова Басова, Альбіна Гавдзинського, Степана Ярового, Валентина Алтанця й інших відомих українських майстрів. Синій простір Сергія Савченка кличе глядача до моря, до Каспію Віктора Бабенцова та Азова Юрія Коновалова, й веде в атлантичні води Михайла Демцю. І зовсім поряд, освітлене сонцем, вабить соснами й скелями кримське узбережжя Федора Захарова.
Галерея «АВС-арт»
 

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Яців Роман Яців Роман
Народився 26 серпня 1956 р. у м. Ходорів на Львівщині. Художник, історик і теоретик мистецтва, організатор науково-творчих проектів, педагог. Закінчив відділ проектування інтер’єру і меблів Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (тепер – ЛНАМ; 1978).