AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Микола Мазур «І небо, і земля…». Малярство, графіка

Микола Мазур «І небо, і земля…». Малярство, графіка

12 жовтня - 31 жовтня 2010

Живописні твори сучасного українського художника із Хмельницького Миколи Мазура позначені високою європейською культурою, проте їхнє джерело – у народному малярстві, у традиційних витворах народного мистецтва: розписові, вишивці, витинанці. Колорит картин художника, їхній образний лад та глибока метафоричність з’явилися від вражень, отриманих у спілкуванні з українським фольклорним мистецтвом.
«Я люблю народну картину. Для мене найбільші авторитети у світі – Катерина Білокур, Марія Приймаченко, бойчукісти. Мене завжди цікавила моя земля, мої художники. Я розуміюся на світовому мистецтві, та шукав свою мову, й усе, що зображував, пов’язане з конкретними почуттями та переживаннями, з історією», – говорить мистець.
Майстер композиції, М.Мазур і в живописі, і в графіці дотримується ясності стилю, спадкоємності у виборі тем, серед яких ніколи немає пересічних, банальних. Важкі, глибокі кольори його робіт нагадують гаму подільських вишивок (чорний, червоний, коричневий, брунатний, білий), в них – болі й печалі, пронизливий жаль і тиха радість. Теми, підняті художником у роботах, – рід, родина, село, хутір, земля, небо, сад, веснянка, спогади, Поділля, – назавжди залишаться для нього Небом на нашій Землі...

Про автора
Монументаліст, скульптор, живописець-станковіст, графік, педагог.
Народився 2 січня 1948 року на Кубані. Закінчив Одеське художнє училище ім. М.Грекова (1963-1968).
Виставляється з 1972 року.
Член НСХУ.
Із 2004 року – доцент кафедри дизайну Хмельницького державного університету.
Із 2009-го – народний художник України.
Роботи представлені в Національному художньому музеї в Києві, у Хмельницькому, в Болгарії, Росії, Сербії.

 

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Харакоз Володимир Вікторович Харакоз Володимир Вікторович
Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік.