AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / «Пан» / Малярство, графіка

«Пан» / Малярство, графіка

                                                                                                                                                                 1 - 19 березня 2016

В експозиції – Геннадій Верещагін, Стефанія Гебус-Баранецька, Олексій Горбенко, Сергій Григор’єв, Михайло Демцю, Юрій Коваленко, Юрко Кох, Борис Кузьма, Володимир Лемзяков, Любомир Медвідь, Олег Мінько, Роман Опалинський, Михайло Радь, Дмитро Стецько, Петро Шолтес, Тетяна Яблонська.

Перший весняний місяць уже традиційно відзначається особливою увагою до жіноцтва: квіти, компліменти, тематичні культурні заходи… А чому б не представити тематичну «чоловічу» добірку? – подумалося нам. – Хай це буде вишуканим артистичним компліментом для вас, пані й панове, що поціновуєте мистецтво.
Отож – Пан. Не хрестоматійний поміщик, котрий гнобить кріпака. А ще той, міфологічний, давньогрецький (що до нього зверталися Рафаель, Рубенс, Пікассо й багато інших видатних майстрів). І цей, сучасний, ввічливо-шанобливе звертання до якого тільки-но зараз повертається в українське мовне середовище (чи хто пам’ятає народну пісню «Ой сходьтеся, панове молодці»?). 
Чоловічі образи в добірці галереї «АВС-арт» різні за смисловим навантаженням, адже нам праглося представити тему якомога ширше. Народження, юність, зрілість і старість. Непримітна щоденність і епічні звитяги. Мужчина – син, коханий, батько, товариш-побратим, лицар-захисник. Його маскулінність проявляється через тілесне й духовне, аполлонічне й діонісійське. Він – голова роду, державотворець і рушій нації. Він – сіяч і зодчий, воїн і мисливець, філософ і деміург, що зажди при своєму – мужньому – чині (навіть біля шинквасу чи на перекурі).
Ось він прямує назустріч, поштиво знімаючи капелюх: «Вітання вам, панове! Зустрінемося на вернісажі…»
Галерея "АВС-арт"
 

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Грох Микола Грох Микола
Народився 16 травня 1936 року в Ленінграді. Дитинство провів у селі під Києвом. 1957-го закінчив Київське училище прикладного мистецтва, відділення художнього текстилю. 1960-1967 рр. – навчався в Київському державному художньому інституті. Працював у Художньому фонді України (1960-1964), у видавництві «Мистецтво» (1964-1967).