AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Ігор Панейко. Малярство

Ігор Панейко. Малярство

15 травня - 8 червня 2012

Ігор Панейко – мистець незалежний. Незалежний у думках і судженнях, у симпатіях-антипатіях, із пензлем у руці і в незалежній позиції на вулицях міста, де в будь-якому гурті він завжди – центр композиції. Він сам собі творець, сам себе створив і здійснив власну казкову чи королівську мрію – став володарем своєї країни і назвав її Островом.
Самостійний острів – Ігор Панейко, неповторний розташуванням на меридіанах мистецького світу, привабливий кліматом свободи, розмахом творчих амбіцій, рельєфом колористичних здійснень і фактурних утворень, плодами знахідок і своєю насиченою дивовижними подіями історією. Поряд із вірою у найвищого Художника, творця світу, на Острові процвітає культ пантеїзму з поклонінням деревам і воді, камінню і травам, сонцеві й місячному сяйву. А єдиний чин там – це накладати фарби на поверхні і славити в такий спосіб усе суще.
Як це йому вдається?.. Знайти колірне звучання, що западає до глибин душі, зіткати з барв притчі, саги й легенди, де однаково красномовні й майже однорідна локальна пляма в півполотна, і міліметрова дужечка бліку. Наповнити всю площину світлом, що ллється згори, проступає світінням із глибини полотна чи з-поза нього. А тоді розрізняється композиція – захоплива, втішна, мудро-оповідна, вишукано оркестрована поверхня із сольними партіями силуетів-символів, силуетів-алегорій, із фігурами-медіаторами чи медіумами, що вводять у стан самозаглиблення, медитативності, меланхолійності, майже містичного співпереживання. І – сюжети, підсюжети, супровідні мотиви, епізоди, казкові колізії й несподівані трафунки.
Мистець не цурається оповіді – ліричної, героїчної, епічної, міфологічної. Хоча це й не оповідь, а, радше, показ, постановка, умовне й наддостовірне, незвичне у звичному.
І, нарешті, з образу в образ, від картини до картини легко перетікає-перелітає дух. Він об'єднує й наповнює все і робить картини мистця справжньою реальністю, якою є не навколишня дійсність, а те, що всередині нас, те, що день за днем, рік за роком наповнювало душу Ігоря Панейка…

Михайло Сирохман,
мистецтвознавець
 

Афіша

ЖИВОПИС МИХАЙЛА ПОЖИВАНОВА15 вересня 2020

Галерея «АВС-арт» представляє персональну виставку живопису Михайла Поживанова, що розкриває особистість політика й громадського діяча, науковця й мецената з іншого боку – як людину креативну, котра не лише підтримує українське мистецтво, а й прагне особисто долучитися до внутрішніх нюансів художніх практик, освоїти сучасні живописні стилі й техніки, вивчити особливості роботи з кольором і формою.

Митці

Романщак Віктор Андрійович Романщак Віктор Андрійович
Народився 1946 року в м. Констанца (Румунія). Закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Шевченка (1957-1964), Київський державний художній інститут (1964-1970). Викладачі – Т. Яблонська (майстерня монументального живопису). Член НСХУ (1977). Працює в галузях монументального та станкового живопису, вжиткового мистецтва (гобелен).