AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Ігор Панейко. Малярство

Ігор Панейко. Малярство

15 травня - 8 червня 2012

Ігор Панейко – мистець незалежний. Незалежний у думках і судженнях, у симпатіях-антипатіях, із пензлем у руці і в незалежній позиції на вулицях міста, де в будь-якому гурті він завжди – центр композиції. Він сам собі творець, сам себе створив і здійснив власну казкову чи королівську мрію – став володарем своєї країни і назвав її Островом.
Самостійний острів – Ігор Панейко, неповторний розташуванням на меридіанах мистецького світу, привабливий кліматом свободи, розмахом творчих амбіцій, рельєфом колористичних здійснень і фактурних утворень, плодами знахідок і своєю насиченою дивовижними подіями історією. Поряд із вірою у найвищого Художника, творця світу, на Острові процвітає культ пантеїзму з поклонінням деревам і воді, камінню і травам, сонцеві й місячному сяйву. А єдиний чин там – це накладати фарби на поверхні і славити в такий спосіб усе суще.
Як це йому вдається?.. Знайти колірне звучання, що западає до глибин душі, зіткати з барв притчі, саги й легенди, де однаково красномовні й майже однорідна локальна пляма в півполотна, і міліметрова дужечка бліку. Наповнити всю площину світлом, що ллється згори, проступає світінням із глибини полотна чи з-поза нього. А тоді розрізняється композиція – захоплива, втішна, мудро-оповідна, вишукано оркестрована поверхня із сольними партіями силуетів-символів, силуетів-алегорій, із фігурами-медіаторами чи медіумами, що вводять у стан самозаглиблення, медитативності, меланхолійності, майже містичного співпереживання. І – сюжети, підсюжети, супровідні мотиви, епізоди, казкові колізії й несподівані трафунки.
Мистець не цурається оповіді – ліричної, героїчної, епічної, міфологічної. Хоча це й не оповідь, а, радше, показ, постановка, умовне й наддостовірне, незвичне у звичному.
І, нарешті, з образу в образ, від картини до картини легко перетікає-перелітає дух. Він об'єднує й наповнює все і робить картини мистця справжньою реальністю, якою є не навколишня дійсність, а те, що всередині нас, те, що день за днем, рік за роком наповнювало душу Ігоря Панейка…

Михайло Сирохман,
мистецтвознавець
 

Афіша

Галереї «АВС-арт» – 10 років: знаки й сенси07 листопада 2019

Виставка до 10-річчя галереї зібрала тих авторів, із якими тривало й плідно співпрацює «АВС-арт» і котрі – серед інших – творять глибоко вартісні знаки й сенси українського мистецтва. Це Петро Антип, Борис Буряк, Любомир Медвідь, Ольга Петрова, Петро Бевза, Іван Марчук, Анатолій Фурлет, Олександр Сердюк, Олег Ясенєв, Ольга Кравченко, Сергій Савченко, Валерій Шкарупа, Микола Журавель, Ніна Денисова, Олексій Малих, Андрій Гуренко, Феодосій Гуменюк, Наталія Ярова, Петро Сипняк і багато інших художників.

Митці

Харакоз Володимир Вікторович Харакоз Володимир Вікторович
Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік.