AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Сергій Савченко. «Експресивні парадокси». Малярство, графіка, скульптура, таракуци.

Сергій Савченко. «Експресивні парадокси». Малярство, графіка, скульптура, таракуци.

Таракуци

26 листопада - 18 грудня 2009

Сергій Савченко – один із найяскравіших одеських нонконформістів. Його ім'я нерозривно пов’язнане з діяльністю «Одеської групи» мистців, як її називають на Заході, та з мистецьким об’єднанням «Мамай», як вони називають себе самі.
Творчість Сергія Савченка сформувалася в руслі нефігуративної образності. Бурхливі, насичені кольором абстаркції майстра знаходять втілення у малярстві, станковій графіці та скульптурі.
Сергій Савченко увійшов у мистецький простір України в 1970-х, коли творчим особистостям доводилося існувати в жорстких умовах соцреалізму. Але соцреалістичне мистецтво його не цікавило, тому багато років художник був змушений існувати на значній відстані від офіційних чинників й лише згодом зміг заявити про себе відкрито. Як не парадоксально, перший Савченком зацікавився Захід – його роботи потрапили до багатьох колекцій зарубіжних поціновувачів мистецтва, особливо – до Великобританії.
Сергій Савченко – неперевершений винахідник і дослідник кольору. Складне й водночас гармонійне колірне бачення майстра є основою його відомих малярських і графічних абстракцій. Інша самобутня сторона таланту мистця – пластичне відчутя кольору, особлива чутливість до схоплення його різноманітних просторово-об’ємних перебувань. Винятково оригінальної художньої завершеності вона набула в авторській поліхромній скульптурі та розписах природних форм – таракуц (висушених гарбузів певного сорту). Мистець безпосередньо, тут і зараз, виявляє гармонії форм, мас, об’ємів, колориту, які до того не існували, відкриває нові обрії сприйняття кольору. Композиція робіт Савченка тяжіє до відтворення чуттєвих структур, конфліктів, емоційних зрушень, а не винятково інтелектуальних побудов.
Востаннє персональна виставка Сергія Савченка в Києві відбулася 2006 року, і то камерним форматом, тож презентація в «АВС-арт» – унікальна нагода зустрітися з різноплановою творчістю одеського мистця.
Сергій Савченко: «Абстракція має можливість увійти в той емоційний простір, в якому вирують чисті тонкі енергії, а мистецтво проступає як відбиток, як слід, ясний та явлений на рівні імпульсивного входження в образ на межі можливого прозріння».
Михайло Поживанов: «Моє знайомство із Сергієм Савченком відбулося зовсім нещодавно – і його творчість вразила перш за все кольором. Коли я побачив ці роботи, то зрозумів, що саме вони мають виставлятися в нашій галереї. Їх має бачити столиця».
Олександр Бригинець: «Парадокс: у країні епідемія й криза, а в столиці галерея нова відкрилася... На виставці Сергія Савченка багато сонця, багато гарного настрою. Це дуже оригінальна і дуже свіжа експозиція, якою могла б пишатися будь-яка галерея».

 

Афіша

«СРІБНЕ СЯЙВО ЗИМИ» 01 грудня 2020

Галерея «АВС-арт» традиційно презентує тематичну зимову добірку, представлену роботами класиків і сучасників українського мистецтва. В експозиції – Федір Захаров, Юрій Герц, Іван Марчук, Віктор Зарецький, Михайло Демцю, Сергій Гнойовий, Алла Горська, Антон Кашшай, Сергій Григор’єв, Іван Шутєв, Орест Гнатів, Петро Шолтес, Ольга Кравченко, Василь Габда, Феодосій Гуменюк, Ніна Буряк та багато інших майстрів образотворення.

Митці

Грох Микола Грох Микола
Народився 16 травня 1936 року в Ленінграді. Дитинство провів у селі під Києвом. 1957-го закінчив Київське училище прикладного мистецтва, відділення художнього текстилю. 1960-1967 рр. – навчався в Київському державному художньому інституті. Працював у Художньому фонді України (1960-1964), у видавництві «Мистецтво» (1964-1967).