AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Фоторепортаж

Головна / Виставки / Фоторепортаж / Що утнув творчий дух Івана Марчука

Що утнув творчий дух Івана Марчука

19 січня 2010

Іван Марчук

«
»

19 січня, на Водохреща, в галереї святкували своє свято – відкриття виставки Івана Марчука. На презентацію зібралися всі, хто був заінтригований ще не баченим, новим циклом робіт майстра. Та й сама назва виставки – «Витівки творчого духу» – вже містила в собі таїну: що ж утнув творчий дух українського генія?
Маестро дійсно подивував глядачів, адже «Десятий Марчук» був зовсім відмінний від попередніх циклів. «Погляд у безмежність» – це спроба поринути у височінь, у безмежжя, де закінчується всякий вимір. Твори цього циклу – втілення глибокого відчуття невідомого, вони виходять за межі людського розуміння, де присутні здоровий глузд та логіка. Циклу властивий сюрреалістичний інтуїтивний надзв’язок зі світом, який є програмою не лише для художника, а й для глядача. Він стверджує безмежну свободу уяви, неконтрольованість творчого процесу будь-якими логічними началами. Проте, на відміну від сюрреалізму, живопис Марчука не містить сюрреалістичного абсурду, хаосу. Мистець апелює до містичних, космічних сил, «п’ятого виміру» абстрактного мистецтва, яким у Марчука є «безмежність».

Афіша

«СІРА ПЕЙНА»19 березня 2024

«Сіра Пейна» – нова виставка живопису й графіки Анатолія Дністрового, названа, як і його нова повість «Сіра Пейна» (К.: Віхола, 2023. – 208 с.), що презентуватиметься в рамках події 13 квітня. Колір Payne’s grey, інспірований палітрою англійського художника Вільяма Пейна, добре відомий серед живописців і акварелістів – він відзначається темною глибиною з металево-синім відтінком.

Митці

Марчук Іван Степанович Марчук Іван Степанович
Народився 12.05.1936 р. в с. Москалівка Тернопільської обл. Український живописець. Навчався у Львівському училищі ужиткового та декоративного мистецтва (1951-1956); Львівському інституті ужиткового та декоративного мистецтва (1959-1965; у Д.Довбошинського, К.Звіринського, Р.Сельського). Заслужений художник України (1996), лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка (1997), народний художник України (2002).