AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Фоторепортаж

Головна / Виставки / Фоторепортаж / Олега Мінька пізнають в Україні. Донецьк

Олега Мінька пізнають в Україні. Донецьк

05 жовтня 2010

Світлана Єременко (журналіст), Олександр Близнюк (мистецтвознавець)


Олега Мінька пізнають в Україні. Донецьк


Вишуканий художній альбом «Олег Мінько», виданий влітку 2010 у Києві за сприяння галереї «АВС-арт» (фундатор Михайло Поживанов), викликає особливе зацікавлення в мистецтвознавців, літературознавців, журналістів та шанувальників живопису завдяки рідкісному поєднанню вагомої підбірки репродукцій картин унікального художника Олега Мінька, вперше зібраних під однією обкладинкою, починаючи від 1960-х років і до сьогодні, та літературного есею «Живопис як молитва» Світлани Єременко.
Презентація  книги-альбому в Києві викликала широкий резонанс у засобах масової інформації («Україна молода», «День», «Українська літературна газета», «Газета по-українськи», «Демократична Україна» й багатьох Інтернет-виданнях), активне обговорення як творчості художника, так і есею «Живопис як молитва» про особистість Олега Мінька та епоху шістдесятників, в яку він формувався, творив, пережив творчі злети та період депресії.
Закономірно, що наступним містом, де було представлено художній альбом «Олег Мінько», став Донецьк, адже родом Олег Терентійович із Макіївки. Цікаво, що фундатора видання Михайла Поживанова донеччани пам’ятають як першого демократично обраного мера Маріуполя, а Світлана Єременко, авторка есею «Живопис як молитва», в минулому – відома донецька журналістка, головний редактор аналітично-інформаційного журналу «Схід» та засновниця Донецького прес-клубу.
Презентація-прес-конференція відбулась у приміщенні Донецького прес-клубу, який гостинно розчинив двері усім зацікавленим. Серед присутніх були знані донецькі журналісти: Олександр Міщенко, Ігор Зоц, Едуард Масловський, Антон Бобир, Валерій Герланець, поет Юрій Доценко, письменник Віктор Урбан та багато інших. Завітали на презентацію також земляки Олега Мінька – журналісти з Макіївки Ольга Бандурка та Анна Лиходєдова.
Світлана Єременко розповіла донеччанам про їх славетного земляка Олега Мінька, його життєвий шлях: складні періоди творчих пошуків і звершень та оригінальну творчість художника, який дотримується у своєму живописі європейських традицій. В ході прес-конференції прозвучало багато запитань – перш за все журналісти цікавилися, що пов’язує мистця з Макіївкою сьогодні. Авторка відповіла, що в цьому шахтарському місті поховані батьки та брат Олега Мінька й нині живе його племінниця.
Присутні цікавилися, зокрема, чим відрізняється львівська художня школа від київської або харківської, чи був знайомий Олег Мінько з Опанасом Заливахою, Віктором Зарецьким, завдяки чому вдалося художнику вистояти в роки депресії, коли донеччани матимуть можливість безпосередньо познайомитись із художником та його творчістю,чи складно було автору співпрацювати з Михайлом Поживановим, де можна придбати художній альбом у Донецьку та ін., на які отримали вичерпні відповіді. С.Єременко високо поцінувала внесок Михайла Поживанова, подвижництво якого щодо художників може бути прикладом для багатьох донецьких добродіїв.
Про особливості творчого стилю живописця своїми роздумами поділився старший науковий співробітник Донецького художнього музею Олександр Близнюк. Він відзначив, що Мінько – найяскравіша «слов’янська гілка» європейського експресіонізму, хоча в колекції донецького музею, на жаль, жодної його роботи поки що немає.
Світлана Єременко повідомила гостей прес-клубу, що попередньо зустрічалась із директоркою Донецького художнього музею Галиною Чумак, яка надзвичайно зацікавилась творчістю Олега Мінька і висловила думку про те, що жителі Донеччини, а особливо Макіївки, повинні знати Олега Мінька і пишатися своїм видатним земляком. Галина Володимирівна пообіцяла сприяти організації виставок художника, творчістю якого захоплювалися у США, Німеччині, Великобританії, Литві, Фінляндії, Угорщині, Польщі, у містах Донеччини: Макіївці, Донецьку, Маріуполі, Краматорську, Артемівську.
«Наш директор музею Галина Володимирівна Чумак після знайомства з альбомом має намір запропонувати метру, Олегові Міньку, відкрити персональну виставку на його малій батьківщині, в першу чергу, в Донецку і Макіївці, – розповів Олександр Близнюк. – Думаю, що творчі зв’язки Сходу, Заходу й Центру України сформують в майбутньому єдиний культурний простір, такий необхідний для нас усіх».
Тож недаремно одна з публікацій в донецькій пресі (газета «Донеччина») називається «Повернення», адже всі, хто доклався до створення розкішного видання «Олег Мінько», повернули донеччанам земляка – живописця, який є прикладом високого духу, відданості творчості, любові до України.
Світлана Єременко подарувала художній альбом Донецькому обласному художньому музею в особі Галини Володимирівни Чумак, Донецькому прес-клубу (голова Тетяна Строй), Українському культурологічному центру та редакції аналітично-інформаційного журналу «Схід» (керівник Володимир Білецький, редактор Галина Сімченко).

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Медвідь Любомир Мирославович Медвідь Любомир Мирославович
Народився 10 липня 1941 р. с.Варяж Сокальського району на Львівщині. 1965 р. закінчив Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва за спеціальністю «художня кераміка» (педагоги: Р.Сельський, К.Звіринський, В.Манастирський, Д.Довбошинський).