AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Фоторепортаж

Головна / Виставки / Фоторепортаж / Чотири творчі Я - чотири мистецькі особистості

Чотири творчі Я - чотири мистецькі особистості

22 січня 2014

«
»

 Виставка «Чотири Я» об’єднала в одному експозиційному просторі роботи чотирьох художників з однієї мистецької родини. Це Олег Ясенєв – батько – та Альона, Ярослав і Єлизавета – його талановиті діти. Кожен із них шукає власні шляхи образотворення, тому проект цікавий саме синтезом різних візій – світоглядів, поколінь, мистецьких темпераментів, індивідуального почерку. Енергія юності й досвід зрілості, живопис і графіка, великий і малий формати, урбанізм та етнографія. Усе це – доробок чотирьох Я, співзвучних між собою.

Алла Маричевська, арт-директор галереї «АВС-арт»:
«Немає загадки таланту – є вічна загадка любові». Як сказав у 1980-х Григір Тютюнник, так до сьогодні цю загадку всі й розгадують… У нашій галереї – мистецька родина, а родина, зрештою, й тримається на тому самому почутті, на любові, яка переростає в повагу, в духовний імпульс. А від сім’ї, родини формується рід, родина й нація.
…Коли заходиш у «Вікіпедію» й шукаєш мистецькі династії, то чи не на кожну букву знайдеш кілька прізвищ. І тут собі міркуєш: хто як не родина найбільше дає у спадок – не рахунки, не палаци, не землю а найцінніше, що йде крізь століття, формує династії, – мистецький дух. 
Ця родинна виставка – традиційна, адже ми не вперше виставляємо саме родинні проекти. І ще також традиційно, що Олег Ясенєв у нас виставляється в січні, відкриваючи новий мистецький рік.
…Де як не в родині можеш бути самим собою, виплеснути всі свої негаразди, розділити радості. Хто як не родина тобі допоможе, підкаже – яким би методом це не вдавалося: чи на дискусії, чи й на різкіших тонах. Але це відкладається дітям у підсвідомості, й через деякий час вони розуміють, що тато-мама мають рацію. А тато-мама дивляться на здобутки дітей – і самі тягнуться до молодшого покоління. 
...Вони такі різні, але їх єднає якась власна емоція, світоглядні моменти, що, переплавляючись, виображуються в багатоликості й багатогранності.
Хочу зацитувати Мстиславу Чорній, українську художницю з Австралії:
«Любов виявляє бажання.
Бажання виявляє ідею.
Ідея виявляє концепт.
Концепт виявляє нагоду.
Нагода виявляє ціль.
Ціль виявляє медію.
Медія виявляє імпресію.
Імпресія виявляє експресію.
А експресія виявляє душу.
Душа виявляє мистецтво.
Мистецтво є підсумком і
Продуктом люблячої душі».
Це те, що ми бачимо зараз на виставці. Взагалі, мистецтво як таке – продукт люблячої душі.
А тепер хочу привітати Олега з Днем народження, із цією виставкою, на якій усім вдалося зібратися докупи. Бо насправді це не так і просто. А зараз – чудова нагода подивитися один на одного, потішитися дітям татом, а тату – дітьми. 
…Так от – ми даруємо Вам чисте полотно. І хай найстарший покерує чи й сам втілить цю ідею, про яку вже говорилося. Тут має бути продукт люблячої душі. Чи чотирьох з однією спільною духовною ідеєю. Наш наступний виставковий рік почнемо з цієї роботи (сміється).
Олег Ясенєв, мистець:
В якийсь момент, коли діти були маленькими, мені не дуже хотілося, щоб вони були художниками. Життя художника – непросте. Але сам, уже будучи мистцем, закінчивши Академію, я раптом усвідомив і сказав: «Дякую, Господи, що це моя професія». Мабуть, те, що мені було дане, й треба було розвивати. Ба більше – те, чим займаєшся, дає перш за все духовну насолоду. Ось так, як мовиться, з дитинства домалювався й дійшов до картин, котрі ви зараз бачите (посміхається). Думаю, діти зараз на тому ж шляху, коли вони, може, ще й не усвідомили, але…
Альона – найстарша, вона закінчила Академію. Ярослав – на третьому курсі, Ліза – ще в Дитячій академії. Але, думаю, вони вже інтуїтивно розуміють: «Дякуємо, Господи, що в нас є така професія»… Бо не кожному дано виражати свої емоції, висловлювати сокровенне, таїну душі. 
…Тому – від зворотного: я не хотів, аби діти були художниками, а зараз дякую, що вони всі – художники, що вони хочуть висловитися. Кожен – по-своєму, в кожного – своя тема, свій внутрішній світ, своє Я. А це – найголовніше. Дякую!
І мені дуже приємно, що тут присутні мої студенти з Китаю, що прийшли рідні й друзі, що про нашу творчість пам’ятають і цінують її!
 

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Харакоз Володимир Вікторович Харакоз Володимир Вікторович
Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік.