У серії «Імена» вийшов Альбом Олега Ясенєва
28 cічня 2021
Олег Ясенєв : художній альбом / [ред.-упоряд. А. Маричевська]. – К., 2020. – 312 с. – Серія «Імена».
Цей мистецький альбом вийшов за сприяння фундатора галереї «АВС-арт» та серії «Імена» Михайла Поживанова. Видання вперше найбільш повно представляє творчий доробок і біографію заслуженого художника України Олега Ясенєва. У книзі розміщені мистецтвознавчі статті Ольги Лагутенко, Андрія Гуренка й Дмитра Корсуня, що розкривають особливості художнього почерку й мистецькі засади майстра.
Упродовж десятиліття кожен новорічний виставковий сезон у галереї «АВС-арт» розпочинався експозицією нової серії картин Олега Ясенєва, й це стало хорошою традицією. Адже в час швидких суспільних змін, розмивання цінностей, відсутності принципів, гібридної не тільки війни, а й інформації, клікового мислення й несформованого світогляду Олегові живописні «медитації на світло» додають оптимізму й сили тримати душевну рівновагу і духовну вертикаль на найвищій та найагресивнішій хвилі турбулентності нашого світу.
Мене завжди цікавили мистці-мислителі. А Олег Ясенєв – саме один із-поміж них. Своїм мистецтвом він стверджує ідеї свободи творчості й свободи у творчості. Власне, для нього життя – це творчість, і його творчість – це й є його життя. Життєві мандри, спостереження, переживання, пошуки, прозріння, кристалізуючись у метафоричні образи, живуть і далі в серіях його картин. Назви цих серій не тільки означили певні знакові точки на його життєвій осі координат, а й стали заголовками до розділів альбому, в якому найповніше представлена творчість мистця.
Архітектоніка альбому вибудувана за зворотною хронологією, й це має певний сенс. Гортаючи книгу, спочатку подивуєтеся, як мінімальними засобами письма й майже монохромною палітрою автор творить образ і наповнює його смислами. А наприкінці альбому, впевнений, будете зненацька заскочені імпресіоністичною стилістикою його картин 1990-х, природним відчуттям кольору. Зрештою, нічого дивного. Адже Олег Ясенєв любить, «коли споглядання трансформується і з часом виливається у щось інше»… Це його професія, що дарує свободу й простір. Не тільки художникові, а й усім, хто цього потребує.
Михайло Поживанов,
фундатор серiї «Імена»
|
| | |
«ФЛОРОМОРФНІСТЬ»10 вересня 2024
Виставка луцької художниці Валентини Шотік вперше презентується в Києві й дає можливість поціновувачам мистецтва познайомитися з авторським стилем та світовідчуттям, наснаженим повагою й любов’ю до природи. Валентина Шотік має чутливий мистецький зір і чуйну душу – чи не тому фантазійний світ її картин видається нам настільки природним і емоційно близьким. Назва виставки утворена від слів «флора» (лат. flora – рослинність) та «морфність» (грец. μορφή – форма) і фокусується на дослідженні стосунків між людиною й довкіллям. |
Філь Олег
Народився 1962 року. 1988-го закінчив Київський державний художній інститут (Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури).
У 1991-1995 рр. працював художником кіно на Національній кіностудії ім. О.Довженка. Член Всеукраїнського об’єднання художників «БЖ-арт».
|
|