AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / БОРИС БУРЯК. Живопис

БОРИС БУРЯК. Живопис

17 січня 2017

Борис Буряк – знакова харизматична постать у мистецтві Львова. Ось уже понад сорок років із багатогранною творчістю маестро безпосередньо знайомляться глядачі численних групових та персональних виставок у багатьох містах не лише України, а й Австрії, Бельгії, Німеччини, Франції, Італії, де його талант як художника-колориста здобув вагоме визнання. 

Він належить до когорти тих мистців, котрі зуміли реально спричинитися до важливої справи формування нових поколінь, передачі їм досвіду, співрозмірного з модерним та постмодерним мисленням ХХ – початку ХХІ ст. В цьому аспекті не випадковою видається безпосередня участь Бориса Буряка у творенні ідейних основ та самій організації у Львові Клубу українських мистців (КУМ), якому судилося відіграти надзвичайно важливу роль у буремні 1990-ті, в час переходу від застиглого тоталітарного середовища до принципів вільного й незалежного творчого мислення. Художник став другим президентом КУМу й реально сприяв розгортанню його діяльності. Прекрасні результати дала подвижницька педагогічна діяльність майстра, що підняла нову хвилю молодого львівського живопису й забезпечила тяглість поколінь.
Борис Буряк знаходить улюблені мотиви, до яких неодноразово повертається упродовж тривалого періоду, – «Козацька тема», «Король Данило», «Діалоги», «Жінки», «Квіти» та «Натюрморти». Він вважає, що завдання живописця полягає «не в малюванні кольорових плям, а в мисленні ними». Трактує колір «не як чисту барву», а як «складну субстанцію», що формується в процесі поетапного допрацювання картини, накладання шарів лесування, використання акварельного й так званого корпусного письма, рефлексів та фактурних ефектів. Визнаючи домінантне значення початкового композиційного рішення, майстер намагається в подальшій роботі уникати усталеної схеми. Він працює немовби в живих емоційно-динамічних поривах, відповідно до внутрішньої потреби – своєї... й полотна, яке увесь час змінюється, щоб згодом стати самостійним та розпочати власне життя в безконечних асоціативних контактах із глядачем. 

Про автора
Борис Буряк народився 25 жовтня 1953 року в с.Подвірне Чернівецької обл. Закінчив Львівське державне училище прикладного мистецтва ім. І.Труша (1974), Львівський державний інститут прикладного мистецтва (1979). Член НСХУ (1987). Лауреат премії НСХУ (1991). Стипендіат міжнародного конкурсу «Нові імена» (Москва, 1992). Лауреат премії республіканської виставки «Арт-клуб» (Хмельницький, 1996). Заслужений художник України (2004). Сенатор академічного сенату Міжнародної академії сучасного мистецтва (Рим, 2009). Народний художник України (2016). 
Живе і працює у Львові та Відні.

Відкриття виставки – 17 січня о 18 годині.
 
Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б. 
Виставка працює 17 січня – 4 лютого 2016 з 12:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.
Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua. 
Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery
 

Афіша

«КАМО ГРЯДЕШИ?»27 листопада 2018

Любомир Медвідь – жива легенда львівської школи живопису. Глибокий екзистенціалізм його робіт формував і надалі формує філософський вектор українського мистецтва. Вперше в галерейному просторі Києва «АВС-арт» представляє широкому загалу персональну виставку майстра й надає можливість поспілкуватися наживо з цією унікальною особистістю.

Митці

Антип Петро Антип Петро
Народився 4 квітня 1959 р. у м. Горлівці Донецької області. У 1980-1984 рр. навчався в Пензенському художньому училищі ім. К.Савицького на відділенні скульптури. Паралельно вивчав живопис і графіку. 1982-1986 рр. – продовжував навчання в художніх майстернях В.Цоя та О.Бема. Із 1986 р. працював скульптором у Донецькому художньому комбінаті.