AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / Андрій Гуренко. Малярство, графіка

Андрій Гуренко. Малярство, графіка

20 листопада 2012

Андрій Гуренко – різний і водночас завжди впізнаваний за моделлю свого художнього мислення. Кентаври й постаті в масках із серії «Золотий вік», «портрети» сутностей, що уособлюють метали й корисні копалини із серії «По той бік сну», – ці роботи, класичні за композицією, класичні, на перший погляд, і за образно-сюжетним вирішенням. Але за зовнішньою впізнаваністю прихована авторська міфологія, не прив'язана до вже відомих культурних координат.
Художник ніби навмисно вводить глядача в оману, пропонуючи знайому форму – зміст же потребує індивідуальної асоціативної ідентифікації. Тут можуть пригадатися грецькі міфи, легенди й перекази Сходу, скандинавський чи африканський епос, хоча дотичними до творчості митця вони будуть лише умовно. Рівно настільки, наскільки чітку межу між сном і дійсністю проводить глядач.
У новій серії робіт «Морфологія сутінків» Андрій Гуренко знову звертається до поетики міфу. Слідуючи за химерним плетивом орнаменту, ритм котрого у художника зведений до рівня ритуалу, можна потрапити в позачасовий вимір. Тут простір, виходячи за прямокутник полотна, дає можливість знайти власні історії для образів «сутінкового» світу, морфологія (тобто форма й будова) якого, на думку автора, не потребує додаткових вербальних ремарок.

«Довільність текстових пояснень завжди викликала в мене спротив, а останнім часом дратує їх відверта невідповідність і домінування у вигляді концепту над самим твором як матеріальним об’єктом. Тому я залишив тільки візуальний канал комунікації… Хотілося повернути насолоду для ока, а не тільки для розуму – насолоду розглядання. Під час цієї мандрівки кожен може стати першовідкривачем, даючи назви істотам, рослинам, землям, зображеним у «Морфології сутінків».
Андрій Гуренко


Про автора
Народився 1970 року в Києві. Закінчив Київський технологічний інститут легкої промисловості (1988-1993), диплом художника-модельєра.
Працює в царині живопису, графіки та ленд-арту. Мешкає в Києві.
Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Швеції, США, Австралії, Хорватії.


Відкриття виставки – 20 листопада о 18:00 в галереї «АВС-арт» за адресою: м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90. E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua.
Виставка працює по 8 грудня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.

Афіша

«ВНУТРІШНІЙ ФЕНІКС»11 червня 2019

Афіф Ага – відомий сирійський мистець – вперше представляє свої роботи в Україні. Його персональна виставка «Внутрішній фенікс», що об’єднує близько півсотні кращих скульптурних і живописних творів, ексклюзивно презентується в галереї «АВС-арт».

Митці

Журавель Микола Микола Журавель
Народився 1960 року в Магнітогорську, Росія. Закінчив Кримське художне училище ім. Самокиша, Київський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України та мистецького об’єднання «БЖ-арт». Живе та працює в Києві.