AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / Андрій Гуренко. Малярство, графіка

Андрій Гуренко. Малярство, графіка

20 листопада 2012

Андрій Гуренко – різний і водночас завжди впізнаваний за моделлю свого художнього мислення. Кентаври й постаті в масках із серії «Золотий вік», «портрети» сутностей, що уособлюють метали й корисні копалини із серії «По той бік сну», – ці роботи, класичні за композицією, класичні, на перший погляд, і за образно-сюжетним вирішенням. Але за зовнішньою впізнаваністю прихована авторська міфологія, не прив'язана до вже відомих культурних координат.
Художник ніби навмисно вводить глядача в оману, пропонуючи знайому форму – зміст же потребує індивідуальної асоціативної ідентифікації. Тут можуть пригадатися грецькі міфи, легенди й перекази Сходу, скандинавський чи африканський епос, хоча дотичними до творчості митця вони будуть лише умовно. Рівно настільки, наскільки чітку межу між сном і дійсністю проводить глядач.
У новій серії робіт «Морфологія сутінків» Андрій Гуренко знову звертається до поетики міфу. Слідуючи за химерним плетивом орнаменту, ритм котрого у художника зведений до рівня ритуалу, можна потрапити в позачасовий вимір. Тут простір, виходячи за прямокутник полотна, дає можливість знайти власні історії для образів «сутінкового» світу, морфологія (тобто форма й будова) якого, на думку автора, не потребує додаткових вербальних ремарок.

«Довільність текстових пояснень завжди викликала в мене спротив, а останнім часом дратує їх відверта невідповідність і домінування у вигляді концепту над самим твором як матеріальним об’єктом. Тому я залишив тільки візуальний канал комунікації… Хотілося повернути насолоду для ока, а не тільки для розуму – насолоду розглядання. Під час цієї мандрівки кожен може стати першовідкривачем, даючи назви істотам, рослинам, землям, зображеним у «Морфології сутінків».
Андрій Гуренко


Про автора
Народився 1970 року в Києві. Закінчив Київський технологічний інститут легкої промисловості (1988-1993), диплом художника-модельєра.
Працює в царині живопису, графіки та ленд-арту. Мешкає в Києві.
Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Швеції, США, Австралії, Хорватії.


Відкриття виставки – 20 листопада о 18:00 в галереї «АВС-арт» за адресою: м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90. E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua.
Виставка працює по 8 грудня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.

Афіша

«ЖОВТИЙ / БЛАКИТНИЙ»20 серпня 2019

Галерея «АВС-арт» представляє тематичну добірку живописних робіт, в яких провідними є жовтий і блакитний – чільні кольори Української Держави. В експозиції – Петро Бевза, Борис Буряк, Левко Воєдило, Феодосій Гуменюк, Михайло Демцю, Віктор Зарецький, Адольф Лоза, Любомир Медвідь, Олег Мінько, Сергій Савченко, Роман Сельський, Петро Сипняк, Анатолій Фурлет, Валерій Шкарупа, Степан Яровий та інші майстри образотворення.

Митці

Буряк Борис Іванович Борис Буряк
(Нар. 25.10.1953, с. Подвірне Чернівецької обл.) – український живописець. Народний художник України (2016).Закінчив (1974) Коледж мистецтв ім. І.Труша; Львівську академію мистецтв (1979). Член СХУ (1987, Львівська організація).