AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «ТОПОЛІ. ОНТОЛОГІЧНА ВЕРТИКАЛЬ»

«ТОПОЛІ. ОНТОЛОГІЧНА ВЕРТИКАЛЬ»

Майдан, Небесна сотня повернули посутність не тільки певних слів: батьківщина, народ, честь, гідність, а й різко повернули до мистецтва, що твориться на віки, а не «тут і зараз». Тому творчість Петра Гончара обсервуємо через призму первинної конотації терміну наїв – з латини «природний», «рідний». Як пояснює сам автор «…я з тих, хто малює без попередньої естетично-філософської концепції. Малюю від серця, а вже потім аналізую, в яку систему я вписуюсь. Вміння малювати самозакоханим его, кон’юнктурою «державного мистецтва» – це було би так легко. Все життя бігав від цього вміння – і добіг… до граничного мінімалізму».
Безпосередня, майже дитяча, лінія. Поєднання барв, у принципі, холодних – ідея його, йому притаманна і з ним ідентифікована. Аскетична, фрагментарна композиція. Все задля того, щоб твір «був не схемою життя, а його виявом».
Вічна таємниця буття невловимими цятами духовної системи координат проступає в художніх образах-персонажах. Небо, таке люблене мистцем, і значене високою лінією горизонту. Земля, «трава і всяке тло, що часто стає небом», «українські отроки та отроковиці, древеса, храми». І з-поміж того усього Тополі як онтологічна вертикаль – вияв буття речового, матеріального; буття суб'єктивно-ідеального; буття біологічного (живого); буття соціального (суспільного).
Та найважливіше те, що митцеві вдається зробити своє, рідне універсальним, бо він не є національним чи космополітичним художником. Він – щирий. А ця мова зрозуміла для всіх народів світу.

Про автора
Народився 30 червня 1949 року в с. Лип’янка Шполянського р-ну Черкаської обл. З 1961 року проживає в Києві. Протягом 1961 – 1967 рр. навчався в Республіканській художній середній школі, а з 1967 – 1972 рр. – у Київському державному художньому інституті. 1987 рік – початок виставкової діяльності в Україні та за кордоном.
Член творчого об’єднання «Погляд» (1988). З 1992 року належить до творчого об’єднання «Братство прп. Аліпія». 1992 року вступає до Національної Спілки художників України. Із 1993 року – директор Музею Івана Гончара (з 1999 року – Українського центру народної культури «Музей Івана Гончара»).

Відкриття виставки – 18 березня о 18 годині.
Виставка працює по 12 квітня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.
Наша адреса: м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90. Наш сайт: www.avsart.com.ua.  

Афіша

«ПАННА»25 лютого 2020

Галерея «АВС-арт» представляє тематичну добірку живописних і графічних творів українських художників, для яких об’єднавчим є жіночий образ. В експозиції – Кость Борисюк, Борис Буряк, Андрій Гуренко, Михайло Демцю, Адальберт Ерделі, Віктор Зарецький, Юрко Кох, Олексій Литвиненко, Микола Мазур, Любомир Медвідь, В'ячеслав Приходько, Олександр Сердюк, Михайло Туровський, Анатолій Фурлет, Микола Шимчук, Олег Ясенєв та інші майстри.

Митці

Петрова Ольга Петрова Ольга
Ольга Петрова – художник, мистецтвознавець, доктор філософських наук, член Національної спілки художників України з 1986 року, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Інституту проблем сучасного мистецтва. Працює як художник, історик і критик мистецтва (автор 5 монографій та 800 статей).