ОДЕСЬКЕ МИСТЕЦТВО В КОЛЕКЦІЇ МИХАЙЛА ПОЖИВАНОВА
11 жовтня 2022
Колекція Михайла Поживанова – громадського й політичного діяча, фундатора галереї «АВС-арт» – презентує відкритість системного погляду приватного колекціонера на український мистецький процес. Вона – своєрідна локальна мистецька мапа України, на якій виокремлюються художники південноукраїнської мистецької школи.
Галерея «АВС-арт» ексклюзивно експонує у своєму просторі добірку мистецтва з колекції Михайла Поживанова, що візуалізується живописом і графікою неповторних майстрів Одещини, кожен із яких має виразний характер творчості. В експозиції – Валентин Алтанець, Альбін Гавдзинський, Василь Сад, Сергій Савченко, Адольф Лоза, Андрій Антонюк, Володимир Цюпко, Микола Прокопенко, Сергій Кириченко, Олександр Ройтбурд, Геннадій Верещагін та інші класики й сучасники українського образотворення.
«Мені як колекціонеру надзвичайно приємно презентувати добірку творів одеських художників у Києві – в той час, коли в Одесі відбувається моя персональна виставка як художника. Це – своєрідний обмін візуальним досвідом, мистецький місток між півднем України й столицею в таких складних для всіх нас воєнних умовах. Я почав формувати колекцію творів українських художників близько 15 років тому, й одесити завжди посідали в ній особливе місце, захоплюючи своїм виразним характером. Так, наприклад, мені вдалося організувати в Києві персональну виставку та друк альбому одеського маестро Сергія Савченка, що стало справжньою культурною подією для поціновувачів мистецтва. Далі ж, сподіваюся, будуть нові проєкти, присвячені яскравим творчим особистостям Чорноморського краю», – говорить Михайло Поживанов.
Наша адреса: м. Київ, вул. Глибочицька, 32-В, 3-й поверх.
Виставка працює 11 жовтня – 12 листопада 2022 з 12:00 до 18:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.
Контактний телефон: +380 (44) 359 11 33
E-mail: gallery.avsart@gmail.com
Сайт: www.avsart.com.ua
Сторінка у Фейсбуці: @avsart.gallery
|
| | |
«ДИВИНА ЗВИЧАЙНА» 13 червня 2024
Галерея «АВС-арт» дарує глядачам нев’янучу красу, представляючи тематичну добірку квіткових мотивів у творчості класиків і сучасників українського мистецтва. Виставка «Дивина звичайна» – вже четверта в однойменному проєкті, започаткованому 2013-го року. Його основна ідея – без зайвих «ізмів» і концептуального шумовиння дати можливість глядачеві насолодитися роботами, на які художників надихнула Флора. Акцент цьогорічної виставки – на геометрії квіткових форм, що, долаючи реалістичні межі, виходить на рівень абстракції. |
Буряк Борис Іванович
![Борис Буряк Борис Буряк](/images/painters/_/_/1/1/small.jpg) (Нар. 25.10.1953, с. Подвірне Чернівецької обл.) – український живописець. Народний художник України (2016).Закінчив (1974) Коледж мистецтв ім. І.Труша; Львівську академію мистецтв (1979). Член СХУ (1987, Львівська організація).
|
|