AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / Валерій Шкарупа

Валерій Шкарупа

17 травня 2011
Подорож на Схід

Мандруючи просторами Внутрішньої Монголії, занурюючи пальці у води Праріки, відомий київський художник Валерій Шкарупа укладає з мистецьких візій-палімпсестів власну Александрійську бібліотеку. Тут архаїка часу проступає коштовною фактурою й магічним знаком, глибоким кольором і таїною, що провокує спогад про міф.
«Висліди стомленостей» – нова виставка Валерія Шкарупи – це спогад про міф, який локалізується у просторі галереї «АВС-арт». Це мистецький місток, перекинутий від Параджанова й Ротко до Трансільванії й Межиріччя.
«Валерій Шкарупа прямує до моря, але несвідомо надає перевагу не хвилям, а берегу вздовж лінії хвиль. Блукає висохлими річищами, стомленими солончаками, знедоленими каньйонами. І фактура його полотен – вислід вікових стомленостей і нашарувань (здається, відколупни шмат фарбного шару – і натрапиш на уламок знешкодженої стріли, як на схилі забутого кургану)» (Олег Сидор-Гібелинда)
«Валерій Шкарупа – археолог-реставратор із багатолітнім стажем роботи. Пальці, що звикли гладити ольвійську теракоту, здатні зіграти цілу симфонію найтонших фактур. Його роботи можна відчувати наосліп. Потрібна лише зряча душа, здатність розплутувати, вслід за художником, найтоншу сіть асоціацій, відтінків, форм…» (Олексій Титаренко)
«Валерію Шкарупі, художнику родом із Сум, у певному сенсі пощастило. Прихована, та й явна «єгипетська манера» в його картинах пояснюється біографією. 1971 року він отримав від президента Єгипту Анвара Садата медаль «За виконання військового обов'язку» 2-го ступеня. За те, що два роки брав участь у бойових діях на боці Єгипту після відомої «Шестиденної війни» з Ізраїлем… Служив і малював. Із тих пір у його роботах багато пісочного кольору, багато летючих риб і теплих, доведених до «спекотного» стану, фарб» (Андрій Курков)

Запрошуємо вас на відкриття виставки 17 травня о 18:00 в галереї «АВС-арт» за адресою:
м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б.
Контактний телефон: (044) 425-90-90
E-mail: avs_art@i.ua
Наш сайт: www.avsart.com.ua

Виставка працює по 4 червня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.
 

Афіша

«НЕБО ІЗ ЗАХОДУ НА СХІД»17 квітня 2018

 «Небо із Заходу на Схід» – нова живописна серія відомого київського художника Олега Ясенєва, на створення якої його надихнули творчі мандрівки в Китай. Небо Олега Ясенєва, огортаючи український лісостеп купчастими хмарами, відображаючись у плесі Київського моря, зве в прозору далечінь. Із Заходу на Схід. Так прорисовується напрям живописних розмислів майстра, означений не стільки географією, скільки філософією: пізнання довколишнього світу й себе через діалог цивілізацій.

Митці

Борецький Адальберт Адальбертович Борецький Адальберт Адальбертович
(14.11.1910, с. Убла, Словаччина - ………1990, Кошице, Словаччина) – український, словацький живописець. Навчався (1927-1931) в Публічній школі малювання в Ужгороді (у А.Ерделі). Був членом Товариства карпатсько-руських митців (1935-1939).