AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / Петро Сипняк. "Мистецький вертеп". Малярство.

Петро Сипняк. "Мистецький вертеп". Малярство.

14 грудня 2010
Вертеп

Петро Сипняк – один із найвідоміших сучасних українських художників. Уже майже тридцять років із його багатогранною творчістю знайомляться глядачі численних групових та персональних виставок у багатьох містах не лише України, але й Франції, Чехії, Німеччини, Бельгії, Італії, Польщі, Словаччини, Болгарії, де картини мистця здобули визнання завдяки переконливості ідейно-образного трактування й майстерності формально-пластичних ознак малярського виконання.

Художник працює в різних жанрах – це пейзаж, диференційований на «чистий», сільський та урбаністичний. Рівноцінним йому є натюрморт, що рефлексує поетичну сконцентрованість автора у найменших нюансах. Їх меланхолійна сутність відступає у більш раціонально змодельованих символіко-алегоричних композиціях, пропорційно розщеплених на біблійну та «актуальну» тематику, котрі зіставляються з романтичною «чумацькою» лінією.

Власне, чумацтво – характерний «сипняківський» мотив, котрий виріс у великий живописний цикл. Саме ця тема вирізняє художній світ майстра з-поміж інших і міцно тримає, візуалізуючись у численних модифікаціях: чумаки в дорозі, чумаки відпочивають, порожній віз… «Чумацька тема найорганічніше ввійшла у мою творчість тому, що я в душі – чумак. Чумак – це людина працьовита й поетична водночас. Безмежні простори, довга важка дорога, постійне споглядання: ранок, день, вечір, сонце, дощ, туман. І думи», – зазначає Петро Сипняк.

Вирізняє мистця й оригінальна, власне «сипняківська» фактура полотен – часто спосіб накладання живописного мазка вирішує стратегію творення художнього образу: «Дуже люблю працювати з фактурним мазком. Використовуючи фактуру, можна досягти об’ємного зображення лише незначними нюансами одного кольору».


«Мистецький вертеп» Петра Сипняка, що презентується в галереї «АВС-арт», – це живописна мандрівка вулицями старого Львова й чумацькими шляхами – через мальовничі краєвиди – до ритуалів і дійств різдвяного вертепу, адже виставка відкривається в переддвір’ї Різдва.

Про автора
Петро Сипняк народився 1959 року на Івано-Франківщині. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Член Національної спілки художників України та КУМ. Заслужений художник України.
 

Афіша

«ВНУТРІШНІЙ ФЕНІКС»11 червня 2019

Афіф Ага – відомий сирійський мистець – вперше представляє свої роботи в Україні. Його персональна виставка «Внутрішній фенікс», що об’єднує близько півсотні кращих скульптурних і живописних творів, ексклюзивно презентується в галереї «АВС-арт».

Митці

Журавель Микола Микола Журавель
Народився 1960 року в Магнітогорську, Росія. Закінчив Кримське художне училище ім. Самокиша, Київський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України та мистецького об’єднання «БЖ-арт». Живе та працює в Києві.