AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / Петро Сипняк. "Мистецький вертеп". Малярство.

Петро Сипняк. "Мистецький вертеп". Малярство.

14 грудня 2010
Вертеп

Петро Сипняк – один із найвідоміших сучасних українських художників. Уже майже тридцять років із його багатогранною творчістю знайомляться глядачі численних групових та персональних виставок у багатьох містах не лише України, але й Франції, Чехії, Німеччини, Бельгії, Італії, Польщі, Словаччини, Болгарії, де картини мистця здобули визнання завдяки переконливості ідейно-образного трактування й майстерності формально-пластичних ознак малярського виконання.

Художник працює в різних жанрах – це пейзаж, диференційований на «чистий», сільський та урбаністичний. Рівноцінним йому є натюрморт, що рефлексує поетичну сконцентрованість автора у найменших нюансах. Їх меланхолійна сутність відступає у більш раціонально змодельованих символіко-алегоричних композиціях, пропорційно розщеплених на біблійну та «актуальну» тематику, котрі зіставляються з романтичною «чумацькою» лінією.

Власне, чумацтво – характерний «сипняківський» мотив, котрий виріс у великий живописний цикл. Саме ця тема вирізняє художній світ майстра з-поміж інших і міцно тримає, візуалізуючись у численних модифікаціях: чумаки в дорозі, чумаки відпочивають, порожній віз… «Чумацька тема найорганічніше ввійшла у мою творчість тому, що я в душі – чумак. Чумак – це людина працьовита й поетична водночас. Безмежні простори, довга важка дорога, постійне споглядання: ранок, день, вечір, сонце, дощ, туман. І думи», – зазначає Петро Сипняк.

Вирізняє мистця й оригінальна, власне «сипняківська» фактура полотен – часто спосіб накладання живописного мазка вирішує стратегію творення художнього образу: «Дуже люблю працювати з фактурним мазком. Використовуючи фактуру, можна досягти об’ємного зображення лише незначними нюансами одного кольору».


«Мистецький вертеп» Петра Сипняка, що презентується в галереї «АВС-арт», – це живописна мандрівка вулицями старого Львова й чумацькими шляхами – через мальовничі краєвиди – до ритуалів і дійств різдвяного вертепу, адже виставка відкривається в переддвір’ї Різдва.

Про автора
Петро Сипняк народився 1959 року на Івано-Франківщині. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Член Національної спілки художників України та КУМ. Заслужений художник України.
 

Афіша

«ЛАБІРИНТАМИ ДУМОК» 19 лютого 2019

«Колись тут було місто», «Зачарований ліс», «Старі глечики», «Ранкова кава», «Життя дерева», «Почуття», – ці й багато інших робіт Олександра Сердюка, що формують виставку «Лабіринтами думок», складаються в цілісну авторську візію, яка пропонує глядачеві ліричну мандрівку в розмислах про людське буття.

Митці

Бокшай Йосип Йосипович Бокшай Йосип Йосипович
(2.10.1891, с. Кобилецька Поляна (тепер Рахівського р-ну Закарпатської обл.) – 19.10.1975, Ужгород) – український живописець. Навчався (1910-1914) у Будапештській академії мистецтв (у Імре Ревеса). З 1918 жив в Ужгороді.