AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «ТРОЄ В МИСТЕЦЬКОМУ ЧОВНІ»

«ТРОЄ В МИСТЕЦЬКОМУ ЧОВНІ»

31 травня 2016

Співдружність трьох авторів виставки передусім професійна. Михайла Сидоренка та Наталію Кручкевич об’єднує сімейна спільність із відповідними творчими мотиваціями і колом мистецьких тем, Роман Яців працює з дотичними питаннями пейзажного жанру, шукаючи адекватну мову виразу в координатах власних спостережень над природою. Кожен має позаду львівську академічну школу живопису, але розвивається в автономному пошуку. Це виразно проявляється в самій стихії живописання, властивій кожному. 

Наталія Кручкевич та Михайло Сидоренко проводять спільний час на численних пленерах в Україні та за кордоном. В них достатньо багатий досвід праці у відкритих анклавах природи, з відмінними комбінаціями повітря, сонця, землі й води. Обоє найбільше культивують колір і світло, майстерно організовуючи їх у різних консистенціях для творення мистецького образу. 
У творах Наталії Кручкевич оживає культура французького колоризму – вже в сучасній чуттєвій редакції авторки. Її мистецтво – споглядального характеру. Зв’язок із природою є необхідною умовою творчості художниці: «Мене дуже вабить колір, його спонтанність, радість барви. Колористичне бачення підказує сама природа, воно змінюється від картини до картини. Тема так само розвивається від картини до картини. В кожній роботі – правда минаючої хвилі...»
Чимало близьких її естетиці формально-виражальних рис належить полотнам Михайла Сидоренка, в якого, проте, дещо інша стильова організація живописного середовища. Картини Михайла Сидоренка імпресіоністичні за своєю суттю, водночас художник послуговується засобами вираження, характерними для експресіонізму. «Я споглядаю, вникаю, неначе розчиняюсь у тому, що перед очима. Мені хочеться дивитися, старатися побачити, а іноді спитати: чому, як, звідки та який у цьому сенс?» – говорить автор.  
Роман Яців – не лише художник, а й історик та теоретик мистецтва, організатор науково-творчих проектів, педагог. Для нього емпірика натурних форм трансформується в більш відсторонені пластичні структури, які часто мають асоціативний або синтетичний характер. У формальній мові його творів спрацьовує стратегія графіка, що проявляється в самих способах ритмічної та колірної організації площини. На сьогодні мистець ще не ствердився в єдиній лінії свого творчого пошуку, через що діапазон виражальних засобів у його полотнах доволі широкий і продовжує змінюватися.
Мистецький човен трьох львів’ян, об’єднаних в одну артистичну співдружність, уже так багато бачив у своїх мандрах: паризькі кав’ярні й каліфорнійське узбережжя, венеційські канали й карпатські ліси. Навіть назви робіт – «Фантазії з хвилями», «Невпізнаний Дрогобич», «На вулиці Неаполя», «Біла вілла», «Морське око» – немов кличуть із собою в живописні краї, враженнями від яких (ексклюзивно в Києві) радо діляться з глядачами Наталія Кручкевич, Михайло Сидоренко та Роман Яців.

Відкриття виставки – 31 травня о 18 годині.
 
Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б. 
Виставка працює 31 травня – 18 червня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.
Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua. 
Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery
 

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Харакоз Володимир Вікторович Харакоз Володимир Вікторович
Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік.