AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «Чиста нота природи»

«Чиста нота природи»

17 січня 2012

«Чиста нота природи» – перша персональна виставка луганської художниці Світлани Іваннікової в Києві. Мисткиня працює в живописі вже близько 50 років і весь цей час залишається вірною улюбленим жанрам – портрету, натюрморту в пейзажі і, передусім, пейзажу.
Чиста нота природи бринить у творах Світлани Іваннікової невимушено й розкуто, створюючи відчуття непроминущої свіжості будь-якого обраного «сюжету» – найчастіше тихих, негомінких луганських гаїв і околиць, куточків Криму або ошатної величі Слов’яногорська.
Мисткиня користується мінімальними засобами, якщо взяти до уваги перелік нечисленних предметно-просторових форм, які утворюють художню реальність її картин: дерева, їх стриміння між небом і землею, вода, що віддзеркалює тихе небесне світло, – з цього складається мистецький світ Світлани Іваннікової. Власне кажучи, з цього взагалі складається світ. І з цих вкрай нечисленних деталей кожного разу постає промовистий образ природи, риторику якого утворюють пластичні ритми її живописних композицій – активні, пружні або, навпаки, м’які, хвилеподібні, з плетивом візерунку, що утворює гілля дерев на тлі світлих небес. Гідно подиву, як з одного-єдиного мотиву мисткиня отримує такі різні образні рішення.
Улюблений мисткинею натюрморт у пейзажі спонукав до опрацювання садових мотивів, межовий жанровий статус яких (уже, власне, не пейзаж, проте й не натюрморт) спровокував неочікувані образні сполуки камерності з якоюсь особливою урочистою ошатністю. За контрастом із ними розмаїто повторюваний мотив «вікна» заглиблює у світ первинного, простого й цілісного чуття домашньої оселі, виступає психологізованим уособленням людського світу.

Світлана Іваннікова
Народилася 12 вересня 1941 року в селі Знаменка Воронізької області (Росія). Закінчила Луганське художнє училище та Київський художній інститут (1973).
З 1973-го – викладач Луганського художнього училища.
Член НСХУ. Учасниця всесоюзних, республіканських, всеукраїнських, регіональних та інших художніх виставок. Роботи Світлани Іваннікової знаходяться в музеях України та приватних збірках за кордоном.


Запрошуємо вас на відкриття виставки 17 січня о 18:00 в галереї «АВС-арт» за адресою: м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б.
Контактний телефон: (044) 425-90-90.
E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua
Виставка працює по 4 лютого з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.
 

Афіша

ЖИВОПИС СЕРГІЯ ГРИГОР'ЄВА16 червня 2020

До 110-річчя з дня народження Сергія Григор’єва галерея «АВС-арт» представляє добірку творів художника з колекції Михайла Поживанова. Експоновані роботи – пейзажі й жанровий живопис автора 1960-1980-х рр.

Митці

Борецький Адальберт Адальбертович Борецький Адальберт Адальбертович
(14.11.1910, с. Убла, Словаччина - ………1990, Кошице, Словаччина) – український, словацький живописець. Навчався (1927-1931) в Публічній школі малювання в Ужгороді (у А.Ерделі). Був членом Товариства карпатсько-руських митців (1935-1939).