Альбом Петра Бевзи поповнив серію «Імена»
19 квітня 2011
Новий альбом із серії «Імена» представляє відомого українського художника Петра Бевзу. Структура книги розкриває морфологію творчого світу майстра та підпорядковує хронологічну послідовність живописних циклів, їхні формотворчі технічні характеристики.
Чотири розділи монографії – «Краєвиди», «Реальність жінки», «Софійні символи буття», «Простори тяжіння» – відображають чотири основні аспекти творчої натури художника: ліричної, аналітичної, тактильної, синтетичної.
…Здавалося, що мистецький світ безкінечний, а з’ясувалося – доволі тісний. Ось так на виставці українського мистецтва у Вільнюсі в тісному колі друзів я познайомився з київським художником Петром Бевзою.
Щирий, сповнений світлої енергії й світлих думок та ідей. Самозаглиблений. Ліричний.
Побачити у простому складне, у малому – велике, у зів’ялій пелюстці – час, що відійшов. Оком бджоли осягнути все розмаїття довкілля, а через кіммерійські пагорби увійти в сон Максиміліана Волошина. Відчути, як проростають острови і як нуртують океанські глибини. Доторкнутися до Сліду вічного на цій землі. Вибудувати комунікативний коридор. Проявити реальність абстракції… Від картини до картини, від серії до серії художник прямує власним мистецьким шляхом, візуалізуючи свою життєву й творчу філософію.
Ця книга – духовно-мистецький портрет Петра Бевзи, такий велемовний у своїх темах, образах, знаках, барвах і фактурах. Сподіваюся, вона стане розкішним подарунком для спраглих за світлим і прекрасним.
Михайло Поживанов,
фундатор серії «Імена»
«Острови» – останній за часом створення цикл робіт Петра Бевзи. Художника вщерть захопила ідея, що острови ростуть, як квіти в океані. Відчуття таємничого світу великих вод, неохопних помислом просторів океану надихає його «вирощувати» свої живописні острови.
…Безіменні острови Петра Бевзи ще тільки народжуються й чекають своїх історій. Вони – як чистий аркуш долі людини. Вони перебувають на межі мрії, дитячого світосприйняття. Їм не відомий стан передчуття, ірреально-пророчий дух інших просторово-часових вимірів.
Ольга Лагутенко,
доктор мистецтвознавства
«Острови» – це своєрідне заглиблення до підвалин буття у пошуках перлів сакруму в мушлі персонального світу.
Наростання сили кольору і збагачення палітри сягнуло в «Островах», либонь, свого апогею, трансформуючись з емоційної в семантичну іпостась. Вертикальні зрізи островів, у багатому колориті яких вчувається потуга земних надр, космічні протуберації, здатні пробуджувати зі сну згаслі вулкани, читаються як спектральний аналіз прихованої тектоніки простору.
Микола Скиба,
культуролог
|
| | |
«СТРИБОК У МАЙБУТНЄ»01 жовтня 2024
Сім фотографів – Микола Миронов, Володимир Харченко, Світлана Кошева, Денис Копилов, Олександр Серажим, Андрій Фурсенко та Андрій Котлярчук – поділяться з глядачами своїми роздумами та рефлексіями на життя яким воно є. |
Фурлет Анатолій
Анатолій Фурлет народився 13 лютого 1958 року в с.Чепоноси Хотинського району Чернівецької області. 1978-1983 рр. – навчався в Одеському педагогічному інституті на художньо-графічному факультеті (викладачі – В.Гегамян, З.Борисюк). Після закінчення інституту працював у художній школі учителем живопису і композиції (м.Городок Хмельницької області). Член НСХУ (Київська організація).
|
|