AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Ніна Буряк. Малярство

Ніна Буряк. Малярство

23 квітня - 31 травня 2019

Найдивовижніше явище в житті людини – її жага до творчості. Ця жага, як «рerpetuum mobile», – чи не єдиний елемент, що уподібнює її до ТВОРЦЯ, дозволяючи відчути радість буття, його чарівність, його казку, казку-енігму.

Такою казкою є надбання львівської школи абстрактного малярства у творчості Ніни Буряк, котра органічно влилася у творчий процес, переконливо посівши вагоме місце в українському мистецтві. Пірнаючи в стихію фарб та фактур, рухаючись нетрями незвіданого, мистець із великою насолодою пізнає свою стежину, освітлюючи променями власного серця майбутній твір. Працюючи на інтуїтивному рівні, в пошуках гармонійних тональних співвідношень, вплітаючи тонку гру ліній плям і фактур, вона доводить поверхню полотна до рівня музичних гармонік з ознаками симфонічних акцентів. Водночас зі свідомою аскезою, обмежуючи себе в засобах виразу, створює дивний настрій, що вабить у свій простір глядача, запрошуючи його поринути в глибинну флуктуацію притаманного їй творчого процесу, де все народжується і все щезає, залишаючи незбагненну емоцію, відчуття правічного буття енергії матерії в її величному симфонічному звучанні.
Шерехи та шепоти, зітхання, монологи й діалоги дрібних і великих формально структурованих поверхонь створюють рухливе поліфонічне мереживо, що згодом у потрібний момент переростає в кульмінаційний зойк і знову розчиняється в першооснові твореного Ніною Буряк полотна. Кожен компонент картини бере участь у формуванні мистецького твору, наповнюючи його відлунням бачених образів, тонко препарованих притаманним їй ліризмом. У мажорному чи мінорному регістрах художниця переплавляє матеріальне з духовним, створюючи нові метафізичні настрої, запрошуючи до подорожі в забутий світ втрачених, замулених буденністю, глибинних відчуттів-почуттів. Вона з дивовижною легкістю відроджує їх, знімаючи стару полуду, й надає силу первісного звучання, створюючи КАЗКУ-ЕНІГМУ.
Принишклі пристрасті та спогади, затаєні в глибинах людської долі, трагічні й величні, буденні й урочисті, мигтять у серці глядача, наповнюючи його новим змістом, змиваючи дрібне та нікчемне, залишаючи тільки остов – єдиний СЕНС. Сенс бути. Бути й називатися ЛЮДИНОЮ. 
Течія буття як основа, як сюжетна канва циклу в казковій подорожі незвіданими світами живописної містерії підводить до глибшого розуміння величі світобудови. Ніна Буряк розробляє обмежену кількість сюжетів, але в кожній роботі знаходить нові відтінки в інтерпретації певної теми. Ідея безперервного руху життя, що пронизує багато творів, знаходить своє відображення в самій пластичній структурі, в ритмічній динаміці та плинності ліній, плям і фактур.
Її творчість, як графічна, так і живописна, завжди тяжіла до великих монументальних тем. Добре темперована технічно й енергетично, мисткиня підносить їх до величних одухотворених образів буття людини, її внутрішнього, громадянського та соціального звучання. 
Борис Буряк,
народний художник України

Афіша

«ЕНІГМА»23 квітня 2019

Львівська мисткиня Ніна Буряк вперше представляє у столичному арт-просторі свої роботи. Її персональна виставка «Енігма» в галереї «АВС-арт» об’єднує живописні полотна 2017-2018 років. Енігма – загадка в перекладі з грецької – вибрана як чільна назва виставки не випадково. Таїна, таємниця, загадковість присутні на глибинному рівні в кожній роботі авторки. Простір малярства Ніни Буряк має складну метафізичну природу.

Митці

Гуренко Андрій Гуренко Андрій
Народився 1970 року в Києві. Закінчив Київський технологічний інститут легкої промисловості (1988-1993), диплом художника-модельєра. Працює в царині живопису, графіки та ленд-арту. Член Всеукраїнської творчої спілки художників «БЖ-Арт». Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Швеції, США, Австралії, Хорватії. Живе в Києві.