AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Ніна Буряк. Малярство

Ніна Буряк. Малярство

23 квітня - 31 травня 2019

Найдивовижніше явище в житті людини – її жага до творчості. Ця жага, як «рerpetuum mobile», – чи не єдиний елемент, що уподібнює її до ТВОРЦЯ, дозволяючи відчути радість буття, його чарівність, його казку, казку-енігму.

Такою казкою є надбання львівської школи абстрактного малярства у творчості Ніни Буряк, котра органічно влилася у творчий процес, переконливо посівши вагоме місце в українському мистецтві. Пірнаючи в стихію фарб та фактур, рухаючись нетрями незвіданого, мистець із великою насолодою пізнає свою стежину, освітлюючи променями власного серця майбутній твір. Працюючи на інтуїтивному рівні, в пошуках гармонійних тональних співвідношень, вплітаючи тонку гру ліній плям і фактур, вона доводить поверхню полотна до рівня музичних гармонік з ознаками симфонічних акцентів. Водночас зі свідомою аскезою, обмежуючи себе в засобах виразу, створює дивний настрій, що вабить у свій простір глядача, запрошуючи його поринути в глибинну флуктуацію притаманного їй творчого процесу, де все народжується і все щезає, залишаючи незбагненну емоцію, відчуття правічного буття енергії матерії в її величному симфонічному звучанні.
Шерехи та шепоти, зітхання, монологи й діалоги дрібних і великих формально структурованих поверхонь створюють рухливе поліфонічне мереживо, що згодом у потрібний момент переростає в кульмінаційний зойк і знову розчиняється в першооснові твореного Ніною Буряк полотна. Кожен компонент картини бере участь у формуванні мистецького твору, наповнюючи його відлунням бачених образів, тонко препарованих притаманним їй ліризмом. У мажорному чи мінорному регістрах художниця переплавляє матеріальне з духовним, створюючи нові метафізичні настрої, запрошуючи до подорожі в забутий світ втрачених, замулених буденністю, глибинних відчуттів-почуттів. Вона з дивовижною легкістю відроджує їх, знімаючи стару полуду, й надає силу первісного звучання, створюючи КАЗКУ-ЕНІГМУ.
Принишклі пристрасті та спогади, затаєні в глибинах людської долі, трагічні й величні, буденні й урочисті, мигтять у серці глядача, наповнюючи його новим змістом, змиваючи дрібне та нікчемне, залишаючи тільки остов – єдиний СЕНС. Сенс бути. Бути й називатися ЛЮДИНОЮ. 
Течія буття як основа, як сюжетна канва циклу в казковій подорожі незвіданими світами живописної містерії підводить до глибшого розуміння величі світобудови. Ніна Буряк розробляє обмежену кількість сюжетів, але в кожній роботі знаходить нові відтінки в інтерпретації певної теми. Ідея безперервного руху життя, що пронизує багато творів, знаходить своє відображення в самій пластичній структурі, в ритмічній динаміці та плинності ліній, плям і фактур.
Її творчість, як графічна, так і живописна, завжди тяжіла до великих монументальних тем. Добре темперована технічно й енергетично, мисткиня підносить їх до величних одухотворених образів буття людини, її внутрішнього, громадянського та соціального звучання. 
Борис Буряк,
народний художник України

Афіша

«ПАННА»25 лютого 2020

Галерея «АВС-арт» представляє тематичну добірку живописних і графічних творів українських художників, для яких об’єднавчим є жіночий образ. В експозиції – Кость Борисюк, Борис Буряк, Андрій Гуренко, Михайло Демцю, Адальберт Ерделі, Віктор Зарецький, Юрко Кох, Олексій Литвиненко, Микола Мазур, Любомир Медвідь, В'ячеслав Приходько, Олександр Сердюк, Михайло Туровський, Анатолій Фурлет, Микола Шимчук, Олег Ясенєв та інші майстри.

Митці

Романщак Віктор Андрійович Романщак Віктор Андрійович
Народився 1946 року в м. Констанца (Румунія). Закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Шевченка (1957-1964), Київський державний художній інститут (1964-1970). Викладачі – Т. Яблонська (майстерня монументального живопису). Член НСХУ (1977). Працює в галузях монументального та станкового живопису, вжиткового мистецтва (гобелен).