AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки

Групова виставка «Шевченків травень»

21 травня - 7 червня 2024

В експозиції – Софія Караффа-Корбут, Валентин Алтанець, Андрій Коваленко, Ольга Ковтун, Василь Химочка, Олександр Мельник, Михайло Надєждін, Костянтин Чернявський, Орест Гнатів, Анатолій Мельник, Дмитро Стецько, Василь Копайгоренко, Петро Сипняк, Віталій Правдицький, Адальберт Ерделі, Катерина Ткаченко, Орест Скоп, Михайло Демцю, Петро Пуга, Богдан Задорожний, Анатолій Фурлет, В’ячеслав Приходько, Марія Примаченко, Роман Сельський, Василь Шандро, Михайло Поживанов, Василь Кікіньов, Петро Шолтес, Володимир Беляк, Іван Кулик, Ярослав Ясенєв.

Дмитро Величко. Живопис

22 квітня - 15 травня 2024

Лінія, смуга і цятка стали основними дійовими особами у серії абстрактних живописних композицій одеського художника Дмитра Величка. Мистцеві притаманне романтичне світосприйняття, яке проявляється через ірраціональний архетип художнього мислення. Романтичність далека від прагматики, буденності та конформізму. Недарма синонімами цього слова є такі ємні поняття, як височина, мрійливість, споглядальність і чистота. Завдяки цій якості мислення відбувається своєрідне сердечне «вчування» в усе розмаїття граней життя. Воно спрямоване не на відбір сюжетів, запозичених «іззовні», а на пошук у власному внутрішньому світі відчуття Абсолютної краси, недосяжної раціональному мисленню.

Анатолій Дністровий. Живопис, графіка

19 березня - 17 квітня 2024

Із початку листопада 2022-го до лютого 2023-го несподівано для себе я написав до 70 робіт акрилом на папері, більшість із яких – при свічках і з рибальським ліхтариком на лобі. Це живописні й графічні роботи, що були створені в умовах енергетичного локдауну, коли Київ, як і більшість міст України, потерпав від ракетних обстрілів і значних перебоїв із електропостачанням. «Темна зима» 2022-2023 років перетворилася в цунамі живописної терапії, якій вечорами без електрики я віддавався, прийшовши додому після щоденної служби в гарнізоні.

Костянтин Чернявський. Живопис

20  лютого - 14 березня 2024

«Після 24 лютого, коли росія напала на Україну, для всіх нас життя змінилося на До та Після. росія принесла на нашу землю смерть, руйнування, біль та сльози. Маріуполь, Харків, Чернігів, Миколаїв, Київ, Ірпінь, Буча, Тростянець, Суми, Охтирка, Донбас, Луганщина, окупований Херсон, Запорізька область… Це далеко не повний перелік міст, містечок та сіл, де ллється кров мирних мешканців, де російські нелюди вбивають, ґвалтують мирних жителів, жінок, дітей та навіть немовлят. Станом на сьогодні в Україні немає безпечних місць, адже ракетні обстріли росія здійснює по всій території. Вбито та закатовано десятки тисяч мирних людей. Значна кількість стали вимушеними переселенцями, майже три мільйони жінок і дітей виїхали з України…» Це уривок із нотаток Костянтина Чернявського, спогадів свідка нашої трагедії, побаченої очима художника.

Микола Канєвський, Катерина Прудка. Живопис, графіка, скульптура

 6 - 14 лютого 2024

Грецька культура була й є джерелом натхнення для багатьох творчих особистостей, зокрема для художників і письменників. Коли ж мистецький шлях передається у спадок від батька до доньки, а творчість класика новогрецької літератури перекладено видатною українською науковицею й знаним поетом, можемо засвідчити вишуканий культурний позачасовий діалог зі спільною темою. Цей діалог увиразнюється в просторі галереї «АВС-арт».

Групова виставка «Срібне сяйво зими»

16 січня - 2 лютого 2024

Пухнаста чи ледь забілена, сувора чи лагідна, – зима для нас завжди передусім святково-святочна. Хтось милується інеєм, що перетворює краєвид на казкове видиво. Хтось медитує під неспішний лет сніжинок. Із нетерпінням чекає, аби бухнутись у найпишнішу кучугуру, й лаштує ковзани. Готує подарунки. Іде до церквиці чи храму – по дари небесні. Й виглядає зорю, що першою зійде на Святвечір. Галерея «АВС-арт» долучається до цієї настроєвості тематичною виставкою живопису й графіки. Традиційно в нашій колекції – класичне та сучасне українське мистецтво, представлене різними поколіннями, школами й напрямками.

Ольга Кравченко. Живопис

 19 грудня 2023 - 10 січня 2024

…Коли вибрана натура, а Ольга Кравченко працює тільки з натурою. Коли вибрано ракурс, а вона вміє знайти його такий несподіваний, що вас це зачудує. І зроблено начерк. Починається кропіткий довготривалий сакральний процес медитації на колір. Тож її стилістична наївність тільки на позір видається такою легкою, й це далеко не вислід її імпресій. Цими роботами зі звичними нам темами, мотивами, а головне найулюбленішими персонажами художниці – квітами – в усьому різноманітті від святої простоти до найвигадливіших форм, у затятій енергії цвітіння як одній із висот форм буття, стверджується тривкість і вічна тривалість нашого українського життя.


Виставки Фоторепортаж

Афіша

«ШЕВЧЕНКІВ ТРАВЕНЬ» 21 травня 2024

Галерея «АВС-арт» уже вдруге реалізує мистецький проєкт «Шевченків травень», започаткований 2014-го, коли визначну річницю Кобзаря відзначала не лише Україна, а й світ. Як не парадоксально, саме тоді на наших теренах почалася – для когось непомітно й не помічено – війна, котра зараз переросла в повномасштабну. Й на це вже не можна не зважати: Шевченкові слова «Борітеся – поборете» вкотре стали екзистенційною настановою в правдивій боротьбі за життя. Тож і шевченкіана наших воєнних днів набула іншого звучання, зберігаючи, проте, первинний задум: нагадати про 22 травня 1861 року, дату перепоховання Кобзаря, коли його назавжди повернули в Україну з московії.

Митці

Петрова Ольга Петрова Ольга
Ольга Петрова – художник, мистецтвознавець, доктор філософських наук, член Національної спілки художників України з 1986 року, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Інституту проблем сучасного мистецтва. Працює як художник, історик і критик мистецтва (автор 5 монографій та 800 статей).