AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Микола Грох. Акварель, пастель, графіка

Микола Грох. Акварель, пастель, графіка

11 - 29 листопада 2014

Відомий український графік, народний художник України, багаторічний керівник художньої студії Національної спілки художників України Микола Грох – мистець, до якого з рідкісним пієтетом ставляться колеги-художники, котрий користується незмінною популярністю в глядачів. Творчий набуток цього самодостатнього й міцного майстра, пізнаваного через визначену індивідуальність, накопичувався протягом 60 років.

Заслуговують на увагу його поетично-романтичні книжкові ілюстрації 1960-х, дуже умовні й у той же час натурно-точні гравюри на міді 1970-х, конструктивно-досконалі ліногравюри й темпераментно-експресивні офорти 1980-х, лірично-пронизливі пастелі в жанрі пейзажу 1990-х, інтонаційно-виразні жіночі портрети й естетично неперевершені натюрморти в техніці акварелі 2000-х років. 
До 1990-х років графіка Миколи Гроха була переважно чорно-білою, й цієї палітри йому вистачало. Далі мистець випробовує себе і в пастелі та акварелі, завдяки чому розкривається як тонкий і проникливий колорист. Адже ці техніки дають найбільший простір для безпосереднього втілення мінливих переживань, передачі внутрішнього стану. Художника відверто цікавить натура, довколишня реальність, він прагне по-своєму осмислити її, зрозуміти, що саме в ній притягальне й привабливе. У пейзажах маестро, виконаних у техніці олійної пастелі, все здається композиційно завершеним і пластично довершеним.
…Все в його пейзажах дихає, рухається, живе, підкоряючись владі майстра й генію невидимого режисера – Природи.
Микола Грох уміє дивуватись і вражати глядача поезією повсякчасного життя, перетворюючи буденність у художні образи, що є відлунням його світлої душі. Світ його – глибоко поетичний, і глядач це радісно сприймає, незмірно збагачуючись, бо художник відкриває нам ту красу, яку ми, можливо, проминули б у метушливості щоденних турбот.
Від 1998 до 2000 рр. – період його надзвичайно інтенсивних пошуків «своєї акварелі», себе в акварелі. За два роки було написано більше ніж 100 аркушів, де квіти «мають партію першої скрипки»: улюблені дивовижні форми розквітаючих і так само швидкоплинних зів’ялих ірисів – квітів королів; аристократичні, але недовговічні у своїй красі гладіолуси; скромний, але звабливий водозбір…
На довгому й славному шляху Миколи Гроха не зустрінемо ні самоповторів, ні спадів творчої напруги, натомість – постійне розширення інтересів, зростання майстерності, наслідування кращих традицій київської графічної школи
Зоя Чегусова,
заслужений діяч мистецтв України

Афіша

«ПЕРЕНОСИТИ МІСЯЦЬ, ПЕРЕКОЧУВАТИ СОНЦЕ»07 червня 2022

Персональна виставка Анатолія Фурлета «Переносити місяць, перекочувати сонце» представляє в київському мистецькому просторі нові живописні й графічні твори відомого буковинського художника. Впізнаваний авторський стиль Анатолія Фурлета, що характеризується міфопоетичним світовідчуттям і особливою кодово-знаковою архаїчною символікою, надає глядачам можливість зануритися в пласти української праісторії, відчути інспіруючі джерела образів, увиразнених у доробку майстра.

Митці

Журавель Микола Микола Журавель
Народився 1960 року в Магнітогорську, Росія. Закінчив Кримське художне училище ім. Самокиша, Київський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України та мистецького об’єднання «БЖ-арт». Живе та працює в Києві.