Андрій Гуренко. Малярство, графіка
29 січня - 15 лютого 2019
Камера-люцида – оптичний пристрій, що складається з призми і ручки-кріплення. Якщо дивитися під певним кутом, папір і об’єкт, на який ми дивимося, суміщаються. І, маючи певні навички, можна зафіксувати побачене.
Для мене це потужна метафора творчості. Бачення мистця й є такою особистою інстальованою камерою-люцидою. Відмінність полягає в наявності ще однієї складової – важко ідентифікованого масиву інформації, окрім власне зображення і об’єкта. Уява, внутрішній світ, художня оптика – неповний перелік назв, що вказують на лексичну невловимість, але водночас на присутність і необхідність цієї складової.
Відгук, емоційна реакція, споглядання як виокремлений особистий перебіг часу – це прояви пробудження в глядача його власної внутрішньої камери-люциди, його внутрішнього художника. Якщо цей резонанс відбувається – зображення стає образом.
Андрій Гуренко,
мистець
|
| | |
«ПАМ’ЯТНІ»22 жовтня 2024
На відзначення 15-річчя від дня відкриття галереї (03.11.2009) ми згадуємо й експонуємо твори тих художників, які вже перейшли межу вічності, але з якими тривало й плідно співпрацювала «АВС-арт». Вони втілювали у своєму творчому доробку глибоко вартісні знаки й сенси українського мистецтва. В експозиції – Олег Мінько, Микола Грох, Михайло й Андрій Надєждіни, Людмила Задорожна, Дмитро Стецько, Сергій Гнойовий, Микола Мазур, Сергій Рєпка, Марина Рибачук, Василь Кікіньов, Левко Воєдило. |
Контратович Ернест Рудольфович
(17.06.1912, с. Кальна Розтока, тепер Словаччина. - 23.12.2009, Ужгород) – український живописець. Навчався (1928-1932) у Публічній школі малювання в Ужгороді (у Й.Бокшая, А.Ерделі). Закінчив Ужгородську учительську семінарію (1932). Член СХУ (1946, Закарпатська організація).
|
|