AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Валерій Шкарупа. Левкас, малярство

Валерій Шкарупа. Левкас, малярство

4 - 21 лютого 2020
 
У доробку Валерія Шкарупи за динамікою колірних і тональних мас, за вивіреним і ретельно розрахованим композиційним рішенням, вміло накладеним шаруватим тлом бачаться справжнє відчуття краси і культура побудови абстрактної живописної форми. Його картини вирізняються напруженим комунікативним ефектом: вони створені, аби вести культурний діалог із глядачем, занурюючи того в атмосферу прецедентних зорових текстів, але також вони повертають відчуття первозданної справжності сприйняття.
Картини Валерія Шкарупи дозволяють зрозуміти, що світ і живопис складаються з безлічі, а може, й просто з обмеженого ряду, елементів. У глядача з’являється можливість зібрати їх (а заразом і світ) воєдино, відчути еволюцію елементів, єдність і цілокупність їх сенсо-образотворчого ряду. В одній і тій самій колірній плямі ми бачимо предмет і фігуру, ландшафтний план і палімпсест, пейзажний сюжет, розлитий по всьому регулярному полю живопису, й просто емоційний сплеск, підтриманий фактурою й колоритом картини.
Але все це розмаїття форм і типів живописного сюжету насправді – в самих нас. І найважливіше, що із зовнішнього світла й тепла, відбитого від площини картини, народжується зовнішній світ нашого з вами переживання і цього світу, й цього малярства.
Текуча й в’язка плавність колірних форм, збалансованість їхніх смислових градацій, тонка вивіреність щодо розташування плям і мас, гнучкість образотворчої форми загалом роблять живопис Валерія Шкарупи не тільки знаковою вправою на емоційно-чуттєву й культурну еквілібристику, а й справжнім знанням того, чим і є мистецтво насправді – «мистецтвом бачити», знати, відчувати й мислити світ, а також внутрішню людину, котра в ньому така незахищена…
 
Олег Коваль,
мистецтвознавець

Афіша

«ПАННА»25 лютого 2020

Галерея «АВС-арт» представляє тематичну добірку живописних і графічних творів українських художників, для яких об’єднавчим є жіночий образ. В експозиції – Кость Борисюк, Борис Буряк, Андрій Гуренко, Михайло Демцю, Адальберт Ерделі, Віктор Зарецький, Юрко Кох, Олексій Литвиненко, Микола Мазур, Любомир Медвідь, В'ячеслав Приходько, Олександр Сердюк, Михайло Туровський, Анатолій Фурлет, Микола Шимчук, Олег Ясенєв та інші майстри.

Митці

Шкарупа Валерій Шкарупа Валерій
Народився 1950 року в Сумах. Працює в живописі, графіці, кераміці. Навчався в Московському інституті реставрації (ВНДІР).