AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Петро Сипняк. Малярство

Петро Сипняк. Малярство

29 вересня - 24 жовтня 2015

Щоб інтерпретувати сучасний стан малярського мислення Петра Сипняка, слід зблизити поміж собою всі складові жанрів, у яких він продовжує практикувати. Вагому частину з них становить пейзаж, диференційований на «чистий», сільський та урбаністичний. Рівноцінним йому є натюрморт, рефлексуючий поетичну сконцентрованість автора в найменших нюансах почувань. Їх меланхолійна сутність відступає в більш раціонально змодельованих символіко-алегоричних композиціях, пропорційно розщеплених на біблійну та «актуальну» тематику. Акцентований у них морально-етичний фактор переноситься в інші ситуативні плани поетико-відсторонених мотивів із жіночими образами, а відтак зіставляється з романтично-безбережними чумацькими «наспівами»…

Таке співвідношення жанрів для Петра Сипняка нібито й не додає нічого нового, якби не інша семантика тексту, яка ув’язує між собою інспірації й смисли нових картин. Безсумнівно, що за зовнішньою близькістю мотивів і тем заховується інший, аніж десятиліття тому, досвід відчуттів і думання. Творча зрілість переносить його метод із площини споглядальності у площину метафізичної рефлективності, а взамін контраверсійності символічних поєднань постає інтелектуалізований внутрішній простір статичної композиції. Натомість активізується чинник кольору й фактури, а спосіб накладання живописного мазка ледь не вирішує стратегію творення художнього образу.
У таких формально-образних рисах малярство Петра Сипняка становить нову якість професійної заангажованості автора. Зростання числа модифікацій питомих «сипняківських мотивів» (чумацький цикл, види історичної частини Львова, ліричний портрет, релігійні й побутові сцени різного ступеня алегоричного конструювання тощо), значення, яке надає мистець можливості медитувати в найспрощеніших зображеннях природи, віщує глибші запити художника до всього, що для нього становить джерельну основу творчості. Вже сьогодні поглиблення Петром Сипняком сенсорної оптики виводить його на ширшу шкалу малярських означень природно-предметного світу. Витончення поетичної мови закріплюється сумарністю техніко-виражальних засобів. Витворюється більш сприятливе внутрішнє середовище для несення духовної інформації. Грані світобудови зближаються з морально-етичним комплексом автора, ще більше зміцнюючи концепцію творчості Петра Сипняка напередодні нових малярських віддзеркалень підсвідомого.
Роман Яців,
кандидат мистецтвознавства
 

Афіша

ЖИВОПИС СЕРГІЯ ГРИГОР'ЄВА16 червня 2020

До 110-річчя з дня народження Сергія Григор’єва галерея «АВС-арт» представляє добірку творів художника з колекції Михайла Поживанова. Експоновані роботи – пейзажі й жанровий живопис автора 1960-1980-х рр.

Митці

Опалинський Роман Станіславович Опалинський Роман Станіславович
Живописець, працює також у галузях графіки, художнього металу. Народився 1962 р. в м. Городок Львівської обл. Закінчив Львівський будівельний технікум (Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну) – архітектура (1985), Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (Львівська національна академія мистецтв) – кафедра художнього скла (1992). Член НСХУ (1995). Заслужений художник України (2009).