AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / «Мистецький вертеп» Петра Сипняка

«Мистецький вертеп» Петра Сипняка

14 грудня 2010 - 16 січня 2011

Петро Сипняк: "Саме слово «мистецтво» говорить про щось особливе, витончене, незвичайне… Щось таке, що доступне не кожному. «Блудний син» Рембрандта, портрети й пейзажі Клімта, оголені Модільяні, величезні скарби мистецької спадщини різних часів і народів – досконалі. Їхні автори знали, чого хотіли, й майстерно домоглися того, до чого прагнули… Таким чином, технічна досконалість і чітке розуміння ідеї – це дві обов’язкові складові для художника, без яких твору не буде.

Моє творче життя можна простежити за моїми картинами. Юнацькі етюди з натури, копії з картин у музеях, початок серій «Чумаки» і картини на релігійну тематику, потім – захоплення міфологією, експериментальна серія «Дійства», далі – великі пейзажні цикли, види Львова, а також Праги, Рима, Венеції, Парижа; шевченківські місця; портрети й жанрові сцени; величезний цикл «Вертепи»… Мені нецікаво затримуватися на чомусь одному. Я завжди шукав як нових сюжетів, так і розширення технічних можливостей. Дуже люблю працювати з фактурним мазком. Фарба, густо лягаючи на полотно, створює дуже цікаві вібрації. Залежно від світла картина завжди виглядає по-іншому. Використовуючи фактуру, можна досягти об’ємного зображення лише незначними нюансами одного кольору.

Природа для мене – просто програмна річ. Якби не ті бабині квіти довкола хати, не ті верби, яблуні, пагорби, то не знати, чи міг би я все це так сприймати, відчувати й розуміти. Моя бабця вишивала, і ті вишивки завжди були біля мене. Ними були завішані всі стіни...
Звичайно, ми всі живемо серед природи, але тільки окремим дається все це так пережити, осмислити. Значить, мені так випало, і я до того призначений.

Якщо портретний жанр вимагає від мистця повного зосередження й великої відповідальності, то пейзаж дає можливість вільно «плисти за течією», даючи більшу свободу своїй фантазії.
Пейзажі – це настрій, це радість весняного цвітіння і буйність літньої землі, це ностальгія осені й сум холодної зими. У пейзаж хочеться ввійти, відчути запахи, тепло чи холод повітря, тремтіння сонячних зайчиків, свіжість туманного ранку.

Чумацька тема найорганічніше ввійшла у мою творчість тому, що я в душі – чумак. Чумак – це людина працьовита й поетична водночас. Безмежні простори, довга важка дорога, постійне споглядання: ранок, день, вечір, сонце, дощ, туман… Думи, думи, думи… Чумаків я не відокремлюю від волів, а їх разом – від землі, від дороги, вічного шляху від дому й назад додому.

Мистець у людині живе до того часу, доки не зникає цікавість до життя у різних його проявах, доки в голові тісно від творчих задумів і щоранку хочеться йти до майстерні, до чергового чистого полотна…
У мене ніколи не було тривалих перерв у роботі. Кілька днів без малювання – і душа відчуває дискомфорт, невдоволення. Я щасливий, що кожен прожитий день залишається в моїх картинах. Малюючи їх, я думав насамперед про те, щоби мені вдалося втілити конкретний на цей час задум. Звичайно, як і в кожного художника, могли з’являтися дуже вдалі речі, могли бути й менш вдалі, але у ставленні до мистецтва я ніколи не фальшивив".
 

Афіша

«СРІБНЕ СЯЙВО ЗИМИ»14 січня 2020

Галерея «АВС-арт» традиційно презентує тематичну зимову добірку, представлену роботами класиків і сучасників українського мистецтва. В експозиції – Василь Сад, Юрій Герц, Іван Марчук, Борис Буряк, Федір Коновалюк, Михайло Демцю, Василь Бурч, Віктор Зарецький, Володимир Микита, Антон Кашшай, Сергій Григор’єв, Михайло Попов, Микола Глущенко, Олексій Поляков, Микола Мазур, Альбін Гавдзинський та багато інших майстрів образотворення.

Митці

Романщак Віктор Андрійович Романщак Віктор Андрійович
Віктор Романщак народився 1946 року в м. Констанца (Румунія). Закінчив Республіканську художню школу ім. Т.Шевченка (1957-1964), Київський державний художній інститут (1964-1970). Викладачі – Т.Яблонська (майстерня монументального живопису). Із 1970-го – учасник республіканських та всесоюзних виставок. Член НСХУ (1977). Працює в галузях монументального та станкового живопису, вжиткового мистецтва (гобелен). Роботи знаходяться в державних та приватних колекціях України, США, Канади, Бразилії, Швеції, Фінляндії, Німеччини, Франції, Великобританії, Голландії, Японії. Живе в Києві.