AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Фоторепортаж

Головна / Виставки / Фоторепортаж / На яринних теренах

На яринних теренах

28 квітня 2015

«
»

Галерея «АВС-арт» знову відкрита для поціновувачів українського мистецтва. Виставка «На яринних теренах» своєю весняною настроєвістю додала святковості дню нашого вернісажу в новому приміщенні – вже на Андріївському узвозі. 

Радо запрошуємо до нас на гостину!
 
Алла Маричевська, арт-директор галереї «АВС-арт»:
Хочеться сказати щось позитивне, хороше, світле... Тим паче – в такий час, коли весна, коли несамовито цвітуть вишні, яблуні, груші. Але, власне, почну з передісторії – чому ми опинилися тут. У грудні 2014-го ми зробили чи не найкращу виставку за всі 5 років діяльності галереї – «Срібне сяйво зими». Вона була настільки божественно світла й красива! Ми так тішились! Але побула тільки добу. Сталася пожежа… Й Михайло Олександрович прийняв правильне рішення – треба змінити локацію, не варто на пожарищі далі щось починати. Саме дякуючи йому ми тут сьогодні зібралися.
Михайло Поживанов, фундатор галереї «АВС-арт»:
Усім вам дякую, що маю можливість разом із вами зробити таке офіційне відкриття галереї за новою адресою! Це взагалі перший робочий день. Кажуть, сьогодні зірки сприяють позитивним зачинам. Вдячний передусім Аллі, всьому колективу, який працював над цим проектом. Кожен вклав частинку своєї душі, аби ми сьогодні могли тут бути разом. Як би важко не було, як би хто не був скептично настроєний, але, зрештою, все склалося, як ми й намічали – 28 квітня. 
Не буду коментувати представлені тут роботи – це просто чудова нагода прийти в оновлену галерею й побачити все на власні очі.
Бажаю собі й нашому колективу, аби ми вже жодних адрес не змінювали, а багато-багато років тут працювали! Аби це була радість для мешканців і Подолу, й Києва, й України. Та й хто із зарубіжжя захоче до нас приєднатися – будь ласка, ми завжди відкриті (сміється).
Алла Маричевська:
Коли ми були на Воздвиженці, то завжди жартували про генія місця. Щось виходить – Булгаков допомагає. Щось не так – Булгаков заважає (сміється). Там же колись були пленери, там художники одухотворювали, оживляли простір. І ми будемо далі працювати з генієм місця – вже на Андріївському. Але це вже не простір, не місце – терен. 
Відкриваємося в квітні. Це пасхальні дні. Це відродження природи. Все буяє. Все зелене. Й слово «зелений» можна означити призабутим словом «ярий», «яринний». Це – весняна зелень. …Ми втрачаємо синонімічний ряд своєї мови, ми занехаяли, забули стільки слів. Ми настільки ледачі до знання: вхопимося за одне слово – й ніби достатньо. Ми не хочемо гарно говорити, не хочемо гарно висловлювати свої думки… Подивуйтеся, як багато назв відтінків зеленого! Яка розмаїта психологія відтінків зеленого в експонованих роботах! Хтось уловив зелений як гармонію, хтось – як ідилію, хтось передав спокій, хтось – яринний дух, що йде від Ярила.
Ці роботи насвітлюють наш терен, нашу ауру, наш дух, несуть любов, гармонію. Якраз позитивні емоції, котрих зараз так бракує. Це те, що показує, наскільки ми сильні духом, на якому глибинному пласті знаходимося. Стоїмо тут на своїй землі. Вона нас тримає. А тепер треба, аби й ми її тримали… От із такими думками добиралася ця експозиція – щоб і ви тепер пошукали ті відтінки зеленого, відчули його психологію, щоб поспілкувалися. Насолоджуймося красою, гармонією, світлом картин! Позитивного вам настрою й гарного спілкування!

Афіша

«ЕНІГМА»23 квітня 2019

Львівська мисткиня Ніна Буряк вперше представляє у столичному арт-просторі свої роботи. Її персональна виставка «Енігма» в галереї «АВС-арт» об’єднує живописні полотна 2017-2018 років. Енігма – загадка в перекладі з грецької – вибрана як чільна назва виставки не випадково. Таїна, таємниця, загадковість присутні на глибинному рівні в кожній роботі авторки. Простір малярства Ніни Буряк має складну метафізичну природу.

Митці

Харакоз Володимир Вікторович Харакоз Володимир Вікторович
Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік.