AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Микола Шимчук. Малярство

Микола Шимчук. Малярство

6 - 30 жовтня 2020

Присутність Миколи Шимчука в образотворчому мистецтві України – реальна й конкретна. Вона полягає в засвоєнні його творчою інтуїцією двох типів культурного досвіду, залишених середовищу в спадок, що електризують і наповнюють його історичним змістом. Хоча ні естетика візантійської доби, ні ідеї модерного Заходу не підкорили автора служінню якійсь одній, давній чи новоявленій, традиції. Навпаки, М.Шимчук начебто знаходиться під дією обох названих силових потоків. Це позбавляє його орієнтаційної замкнутості. «На пізніше» відкладається відповідь на питання стилеутворного, концептуального характеру, хоча основні критерії ним уже з’ясовані.

Думка: мистецтво цікаве тим, що енергія в нього закладається одноразово, – виділяє типову якість зрілого періоду творчості художника, яка розвинулася саме в бік формально-психологічного живописання з глибоким культом інтелекту.
Механіка повороту вглиб людської особистості добре пояснюється самим автором, який твердить, що колись захоплювався складністю світобудови, а тепер конденсує енергію, аби надати більше смислових означень простоті, цій первинній властивості всього земного. «Я не хочу нічого ускладнювати там, де це не доцільно», – коментує Шимчук свої нові символічні цикли з мінімумом візуально-композиційних елементів. Ці картинні ансамблі стали й насправді цікавою з’явою сучасного мистецтва України, незвичайно розмаїтого в пошуках шляхів до творчого саморозкриття відроджуваної нації.
Роман Яців,
кандидат мистецтвознавства

Афіша

«СРІБНЕ СЯЙВО ЗИМИ» 01 грудня 2020

Галерея «АВС-арт» традиційно презентує тематичну зимову добірку, представлену роботами класиків і сучасників українського мистецтва. В експозиції – Федір Захаров, Юрій Герц, Іван Марчук, Віктор Зарецький, Михайло Демцю, Сергій Гнойовий, Алла Горська, Антон Кашшай, Сергій Григор’єв, Іван Шутєв, Орест Гнатів, Петро Шолтес, Ольга Кравченко, Василь Габда, Феодосій Гуменюк, Ніна Буряк та багато інших майстрів образотворення.

Митці

Філь Олег Філь Олег
Народився 1962 року. 1988-го закінчив Київський державний художній інститут (Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури). У 1991-1995 рр. працював художником кіно на Національній кіностудії ім. О.Довженка. Член Всеукраїнського об’єднання художників «БЖ-арт».