AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Микола Шимчук. Малярство

Микола Шимчук. Малярство

6 - 30 жовтня 2020

Присутність Миколи Шимчука в образотворчому мистецтві України – реальна й конкретна. Вона полягає в засвоєнні його творчою інтуїцією двох типів культурного досвіду, залишених середовищу в спадок, що електризують і наповнюють його історичним змістом. Хоча ні естетика візантійської доби, ні ідеї модерного Заходу не підкорили автора служінню якійсь одній, давній чи новоявленій, традиції. Навпаки, М.Шимчук начебто знаходиться під дією обох названих силових потоків. Це позбавляє його орієнтаційної замкнутості. «На пізніше» відкладається відповідь на питання стилеутворного, концептуального характеру, хоча основні критерії ним уже з’ясовані.

Думка: мистецтво цікаве тим, що енергія в нього закладається одноразово, – виділяє типову якість зрілого періоду творчості художника, яка розвинулася саме в бік формально-психологічного живописання з глибоким культом інтелекту.
Механіка повороту вглиб людської особистості добре пояснюється самим автором, який твердить, що колись захоплювався складністю світобудови, а тепер конденсує енергію, аби надати більше смислових означень простоті, цій первинній властивості всього земного. «Я не хочу нічого ускладнювати там, де це не доцільно», – коментує Шимчук свої нові символічні цикли з мінімумом візуально-композиційних елементів. Ці картинні ансамблі стали й насправді цікавою з’явою сучасного мистецтва України, незвичайно розмаїтого в пошуках шляхів до творчого саморозкриття відроджуваної нації.
Роман Яців,
кандидат мистецтвознавства

Афіша

«ТАКИЙ ШАЛЕНИЙ СВІТ»18 січня 2022

Шалений, нестримний, неприборканий, відчайдушний, експресивний – саме так можна означити мистецький світ Олександра Павлова, представлений на його персональній виставці в галереї «АВС-арт». Олександр Павлов належить до художників універсального складу, котрий переконливим чином втілює будь-які свої ідеї та задуми. Він відомий в Україні й далеко за її межами – десятки виставок, персональних і групових, вітчизняних і міжнародних, зібрали відгуки знаних мистецтвознавців та критиків.

Митці

Романщак Віктор Андрійович Романщак Віктор Андрійович
Народився 1946 року в м. Констанца (Румунія). Закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Шевченка (1957-1964), Київський державний художній інститут (1964-1970). Викладачі – Т. Яблонська (майстерня монументального живопису). Член НСХУ (1977). Працює в галузях монументального та станкового живопису, вжиткового мистецтва (гобелен).