Газета "День" про виставку Миколи Гроха
19 листопада 2014
Мистецтвознавець Олена Шапіро ділиться з читачами «Дня» своїми враженнями від творчості Миколи Гроха, представленої в залах галереї «АВС-арт»:
«Головна тема виставки – урочистий гімн королівству кольорів. Тут ми побачимо майстерно написані акварелі з розкішними і таємничими ірисами у поєднанні з насиченими літнім сонцем фруктами. Натюрморти випромінюють світло і радість, акварельні мазки нанесено легко і прозоро, соковито і реалістично точно змальовані квіти, частково схожі на розсипи коштовного каміння. Живописати квіти так делікатно, ніжно і романтично спроможний лише той майстер, хто істинно молодий душею. Микола Грох, за його ж власним визнанням, завжди розмовляє з кольорами під час сеансу малярства. Він ставиться до творчості філософськи: неквапом стежить за процесом розкриття тугого бутона, його трансформацією на чарівну квітку, а потім і за повільним в’яненням. Автор усвідомлює свою модель-квітку як крихітний, але надзвичайно ємнісний мікросвіт: відразу ж виникають асоціації і паралелі зі світом людей... Прагнучи розкрити таємницю краси, митець продумує свою картину як театральну постановку, яка розгортається перед глядачами, де рух, світло і колір, додаткові аксесуари служать одній меті — розкрити красу крихкої квітки».
Повну версію статті можна прочитати за посиланням:
|
| | |
«ЖИТТЄВІ ПЕРЕХРЕСТЯ» 02 серпня 2022
Нова персональна виставка Михайла Поживанова представляє його живописні полотна, що творилися, незважаючи на складний воєнний час. Михайло Поживанов – відомий політик, громадський діяч, науковець, меценат і художник – зазначає: як би нам зараз не було складно, українці мусять думати про майбутнє й відбудовуватися, реанімувати нашу землю й наші душі, давати раду емоціям і почуттям. |
Флінта Зеновій Петрович
 Зеновій Флінта народився 1 вересня 1935 р. на Тернопільщині, (помер 2 квітня 1988,м.Львів). 1959 р. закінчив відділ декоративного розпису Львівського училища прикладного мистецтва ім. І.Труша. У 1959-1965 рр. навчався на відділі художньої кераміки у Львівському державному інституті прикладного і декоративного мистецтва.
|
|