AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «КАМІНЬ НАРІЖНИЙ»

«КАМІНЬ НАРІЖНИЙ»

04 грудня 2014

 Залишитись без своєї землі, домівки, майстерні, ледве вирвати з полону сина… Це відчув і пережив художник Петро Антип, адже його рідне місто – Горлівка – зараз знаходиться на території бойових дій. Попри втрати, мистець не зламався й працює далі – уже в Києві, ще раз потверджуючи силу українського духу.

У мистецтві Петрові Антипу притаманне модерністське мислення, орієнтоване на цілісність висловлення й прагнення споконвічних гуманістичних цінностей. Естетичну спадкоємність він не заперечує, лише наполягає на її творчому й оригінальному трактуванні. Сміливо відкидає деякі «актуальні» винаходи цілої когорти мистців. Шукає нове в автентиці, традиції, давнині. Рушники, писанки, вишиванки, розмальовані українські хати, донбаські ландшафти, безкраї соняшникові поля – генетичне коріння його індивідуального стилю, яке дає свої плідні паростки нової пластичної форми, унікальних образів у живописі, скульптурі й графіці. 
Матеріалізуючи власну філософську концепцію, Петро Антип у творчості, представленій у залах галереї «АВС-арт» його персональною виставкою «Камінь наріжний», поетизує природні явища й прості речі з повсякдення, приводить хаос навколишнього світу до досконалої завершеності космосу. Камінь – в основі імені художника, камінь – як первинний матеріал у скульптурі, камінь – як образ у живописі: символ непорушності світобудови, тверді земної й космосу в усій його повноті.
 
«Неможливо перемогти українську культуру, бо ми черпаємо її з родючого чорнозему та благодатного сонця... Так і я у своєму мистецтві збираю по камінчику від села до села, від міста до міста. Збираю втрачені камінці, щоб відродити нашу славну спадщину, адже завдання мистця в Україні, вважаю, – в поєднанні історії, сучасності та майбутнього».
Петро Антип
 
Про автора
Народився 4 квітня 1959 р. у м. Горлівці Донецької обл. У 1980-1984 рр. навчався в Пензенському художньому училищі ім. К.Савицького на відділенні скульптури. Паралельно вивчав живопис і графіку. 1982-1986 рр. – продовжував навчання в художніх майстернях В.Цоя та О.Бема. Із 1986 р. працював скульптором у Донецькому художньому комбінаті. 
Співорганізатор художньої творчої групи «Схід» у Горлівці (1989). Один із засновників галереї «Схід-Арт» у своєму рідному місті (1989) та «Арт-галереї 13» у Донецьку (2007). Ініціатор і співорганізатор трьох міжнародних симпозіумів зі скульптури в камені: в Горлівці (1989), Донецьку (2006) та Святогірську (2007). Автор проекту «Фонтан Життя» в Запоріжжі (2005), фонтана «Грошеве дерево» в Донецьку (2009), пам’ятника П.Горлову (1999); співавтор пам’ятників Т.Шевченку в Горлівці й Добропіллі, М.Амосову на Байковому кладовищі в Києві (разом із О.Дяченком, 2003), С.Руданському в м. Калинівці Вінницької обл. (2014).
Скульптор, живописець, графік. Член НСХУ (1992). Заслужений художник України (2009).
Твори Петра Антипа знаходяться в музеях, галереях та приватних колекціях України, Росії, Франції, Німеччини, Італії й Швеції. 
 
Відкриття виставки – 4 грудня о 18 годині. 
Виставка працює по 24 грудня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний. 
Наша адреса: м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90. 
E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua.
 

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Харакоз Володимир Вікторович Харакоз Володимир Вікторович
Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік.