AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «МОЯ ЧАРІВНА КРАЇНА»

«МОЯ ЧАРІВНА КРАЇНА»

10 травня 2016

Цей мистець брав безпосередню участь у доленосних для нашої країни подіях. Він може розповісти, як тоді було – і страшно, і відповідально, але саме там відчувалось істинне братерство. Боєць, майданівець, котрий перебував у гущі подій із січня по липень 2014-го. Травматичні переживання, тяжке отруєння нервово-паралітичними газами, полон, героїчний чин, – такий зовсім не-художній досвід (а комусь не вистачає свіжих пленерних вражень…), здобутий Сергієм Кириченком останнім часом. 

Здавалось би, його полотна мають звучати гостро екзистенційно, драматично. Натомість живопис майстра – це незбагненний світ композицій із майже екзотичних рослин, дивовижний сад, чарівна країна. Власне, за однойменною роботою Сергія Кириченка – «Моя чарівна країна» – й названа перша персональна виставка одеського художника в Києві.
Жага малювання, пізнання таємниць кольору і форми прийшла до нього у зрілому віці, коли після металургійного технікуму зненацька поїхав із рідного Нікополя до Одеси – вступати до славетної «Греківки» (у 29 років, разом із 18-літніми). У своїй майстерні – тісному напівтемному підвалі – набивав на кульман, що лишився від попереднього власника робітні – архітектора, одразу по двадцять аркушів ватманського паперу, ставив на підлогу відро води – і малював, експериментував, спрагло шукав. Гуаш, олія, знову гуаш… Інтроверт у творчому процесі, Сергій Кириченко не ставив собі за мету персональні виставки, тому серед численних групових у біографії мистця їх лише кілька. 
Відкрита й щира декоративність картин художника захоплює. Він змальовує взори, на які ментально, медитаційно відгукується українська душа, «українська візерункова пам’ять, як ми реагуємо на орнаменти, квіти», – за визначенням художника Сергія Савченка, котрий охарактеризував стиль колеги як «трансформацію свідомості, спрямовану на виявлення себе правдивого» (в сенсі – справжнього, істинного).
А потім був Майдан. І полон – схопили в Маріїнському. На щастя, нетривкий, але й понині відгукується потребою в лікуванні… Сергій Кириченко повернувся до творчості аж через рік. Знаходить сили, аби писати такі незвичайні й глибокі роботи. Без світла («якби було – я б його увімкнув»), без потрібного простору, у глухому темному підвалі, що зветься майстернею художника. Це протистояння: життя тебе стискає, а ти не даєшся, хочеш розквітнути. Тому й постає в роботах Сергія Кириченка чарівний заквітчаний край, сповнений життєрадісністю, теплом, ніжністю, – як подолання темної доби не лише автором, а й цілою країною.
 
Про автора
Сергій Кириченко народився в Нікополі 1959 року. Закінчив ОДХУ ім. М.Грекова. Із 1994 року – член Національної спілки художників України. Учасник численних міжнародних і всеукраїнських виставок. Роботи знаходяться в державних та приватних збірках України. Учасник Революції Гідності. Пережив полон і отруєння нервово-паралітичними газами. 
Живе і працює в Одесі.

Відкриття виставки – 10 травня о 18 годині.
 
Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б. 
Виставка працює 10 – 28 травня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.
Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua. 
Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

Афіша

«СІРА ПЕЙНА»19 березня 2024

«Сіра Пейна» – нова виставка живопису й графіки Анатолія Дністрового, названа, як і його нова повість «Сіра Пейна» (К.: Віхола, 2023. – 208 с.), що презентуватиметься в рамках події 13 квітня. Колір Payne’s grey, інспірований палітрою англійського художника Вільяма Пейна, добре відомий серед живописців і акварелістів – він відзначається темною глибиною з металево-синім відтінком.

Митці

Буряк Борис Іванович Борис Буряк
(Нар. 25.10.1953, с. Подвірне Чернівецької обл.) – український живописець. Народний художник України (2016).Закінчив (1974) Коледж мистецтв ім. І.Труша; Львівську академію мистецтв (1979). Член СХУ (1987, Львівська організація).