AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «ЕСТЕТИКА ПАРАДОКСІВ»

«ЕСТЕТИКА ПАРАДОКСІВ»

25 листопада 2021

Шістдесятник Олег Мінько – львівська легенда образотворення. Творчість художника відома не лише в Україні, а й за кордоном. Його ім’я згадують у підручниках з історії української та зарубіжної культури ХХ століття та основ естетики. Мистецтвознавці визначили особливий стиль Мінька – «слов’янська гілка» європейського експресіонізму.

Композиції художника творять своєрідний синтез виражальних засобів живопису, графіки і навіть скульптури, інсталяції й сценографії. Як зазначає академік Національної академії мистецтв України Любомир Медвідь: «Мінько – майстер парадоксальної естетики, особистість, яка сприймала і рефлексії своєї доби, і парадоксальні прикмети вселюдського Вавилону крізь оптику відмінного естетичного налаштування. Це його налаштування не має нічого спільного з естетською позою, манерою, світоглядною маскою – воно в нього вроджене, інтуїтивно прийняте ним як очевидна і природна реакція на бридоту й красу, зло і добро, величне й нице. Світ у чуттєвому об’єктиві Мінька – надщерблений, подряпаний, розкраяний світ первозданної цілісності й небесної досконалості – завжди залишається настільки драматичним, настільки сповненим особливої цілющої гармонії».
Виставка робіт Олега Мінька, презентована в галереї «АВС-арт», відбудеться в Києві вперше за 11 років – для столиці це унікальна нагода побачити наживо картини легендарного художника, творчість котрого ми ще маємо увібрати в себе й поцінувати належним чином, усвідомлюючи його неповторне значення в контексті не лише української, а й світової культури.
 
«Коли глядач підходить до картини і ставить запитання, що там намальовано, то він у живописі шукає літературу. А літератури в картині не повинно бути, адже живопис має свою мову, яка ближче до музики, аніж до слова. Коли слухаємо музику – переживаємо її душею. Так і з малярством: його треба не розуміти, а відчути». – Олег Мінько
 
Протягом виставки відбудеться репрезентація ексклюзивного мистецького альбому, де зібрані живописні й графічні твори Олега Мінька, починаючи від 1960-х років і до сьогодні. Книга вийшла 2010 року за сприяння галереї «АВС-арт» у серії «Імена».

Про автора
Олег Мінько (3.08.1938, м. Макіївка на Донеччині – 20.11.2013, м. Львів) – український живописець і графік, визначний педагог львівської мистецької школи. 
У 1959-1965 рр. навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (із 2004 – Львівська національна академія мистецтв) на відділенні художнього ткацтва у Р.Сельського, К.Звіринського. 1982-2013 рр. – викладач кафедри художнього текстилю, з 1991 р. – завідувач кафедри. 2002 р. – присвоєно звання професора. 
Член НСХУ (1970, Львівська організація). Народний художник України (2009).
 
Відкриття виставки – 25 листопада 2021 о 18 годині.
Наша адреса: м. Київ, вул. Глибочицька, 32-В, 3-й поверх.
Виставка працює 25 листопада 2021 – 12 січня 2022 з 12:00 до 18:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.
Контактний телефон: +380 (44) 359 11 33   
E-mail: gallery.avsart@gmail.com
Сайт: www.avsart.com.ua   
Сторінка у Фейсбуці: @avsart.gallery

Афіша

«ЗВИТЯЖНІ»05 липня 2022

Ідея цієї виставки народилася під час наших мистецьких розмислів і чину в умовах воєнного стану. Що робить нас, українців, стійкими, сильними, незламними, нескореними, незборимими перед лютою й нелюдською навалою ворога? І з цього смислового поля виокремилося й повело за собою, наче дороговказ, означення – звитяжні.

Митці

Контратович Ернест Рудольфович Контратович Ернест Рудольфович
(17.06.1912, с. Кальна Розтока, тепер Словаччина. - 23.12.2009, Ужгород) – український живописець. Навчався (1928-1932) у Публічній школі малювання в Ужгороді (у Й.Бокшая, А.Ерделі). Закінчив Ужгородську учительську семінарію (1932). Член СХУ (1946, Закарпатська організація).