AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / Ігор Панейко "Варіації на тему..."

Ігор Панейко "Варіації на тему..."

Ігор Панейко закінчив студії на відділі художнього ткацтва Львівського інституту декоративно-вжиткового мистецтва. Він відстояв свою дипломну роботу з українською версією муз, і з тих пір музи його не зраджують. Після поїздок у Прибалтику й короткого, але суворого перебування-випробування в Середній Азії Ігор опинився в Ужгороді – художником театру. Театр розкрив перед ним таємниці гри, весь світ постав як величезний театр, у якому ожили казки, сни, мрії. Так складався особливий Панейків театр, світ Ігоря Панейка чи Острів, де серед видимого відкривається невидиме, де стверджується, що істина безмежна і один із її виразів – чудові Ігореві картини.
Картини-театри мистця багатозначні, багатосценні й водночас дуже цілісні й легко, аж ніби грайливо, намальовані. Це алегоричні символи потайних схованок душі, дивовижні миттєвості снів кожного з нас, знаки свідомих і підсвідомих асоціацій. Оживають дитячі казки, тихо ангел завертає за ріг, вервечка з неба звисає, на вершині гори ялинка, як хрест, і свічечкою палає її верхівка. Повільно падають з неба дві пір’їнки – чорна й біла, побиті часом драбинки все ще запрошують піднятися, самотня жіноча постать на порозі чистої природи розквітає букетом троянд…
Мистецький Острів Ігоря Панейка неповторно розташований на меридіанах художнього світу, привабливий кліматом свободи, розмахом творчих амбіцій, рельєфом колористичних втілень і фактурних утворень, плодами знахідок і своєю насиченою дивовижними подіями історією. Тут процвітає культ пантеїзму-панейкізму з поклонінням деревам і воді, камінню і травам, сонцю й місячному сяйву. А єдиний чин там – накладати різноманітні фарби на поверхні і в такий спосіб славити усе суще.

Про автора
Народився 1957 року в м. Стрий на Львівщині.
У 1975-1981 рр. навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. У 1981-1982 роках працював у Середній Азії – Хіва, Узбекистан. Із 1982-го по 1988-й – у Закарпатському українському муздрамтеатрі. 1997-1998 роки – проба сил на викладацькій ниві в коледжі мистецтв ім.А.Ерделі. Бере участь у виставках із 1982 року. Роботи знаходяться у приватних колекціях України та за кордоном.
Живе і працює в Ужгороді
.

Відкриття виставки – 15 травня о 18:00 в галереї «АВС-арт» за адресою:
м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б.
Контактний телефон: (044) 425-90-90.
E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua
Виставка працює по 2 червня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.

Афіша

«КАРНАВАЛ ТРИВАЄ»10 червня 2021

Полотна, представлені на виставці «Карнавал триває», надають можливість разом із авторкою, котра ділиться з глядачем щирою емоцією, здійснити уявну прогулянку Венецією, зануритися в атмосферу її давньої історії, вузеньких вуличок і незабутнього карнавального дійства.

Митці

Ярова Наталія Степанівна Ярова Наталія Степанівна
Наталія Ярова народилася 1947 р. в м. Ялта. Закінчила факультет прикладного мистецтва Московської текстильної академії (1968-1973). Викладачі – Е.Зернова, Г.Манізер, О.Дубінчик. Член НСХУ (1982). Працює в галузі живопису та графіки. Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Франції, Польщі, Сербії, Хорватії. Живе і працює в Києві.