AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / Володимир Патик "Вітаїстичні імпресії"

Володимир Патик "Вітаїстичні імпресії"

22 березня 2012

Вперше у столичному галерейному просторі «АВС-арт» відкриває персональну виставку Володимира Патика – патріарха львівської школи живопису, почесного громадянина Львова, майстра, котрий формував прогресивну художню думку в українському мистецтві другої половини ХХ століття.
Володимир Патик працює в малярстві та графіці вже більше шістдесяти років. За світовідчуттям йому близькі українська ікона, народна вишивка й розписи з їхньою знаковістю й символікою, тосканські примітиви, равеннські мозаїки та живописці італійського Проторенесансу.
Краєвиди, котрі художник фіксував у численних творчих подорожах, натюрморти, портрети, абстрактні композиції, – все це позначене особливою пластикою, інтенсивним колоритом й експресивною манерою письма, що відображає його імпульсивну, невгамовну вдачу, сповнену невичерпного оптимізму, життєлюбства, захоплення красою природи та людини.
«Я вмію малювати краще, ніж писати чи промовляти. Природа наділила мене працездатністю й пам’яттю відтворювати побачене через багато років. Моїми ідеалами є краса – природи і жіноча, людська доброта і правда.
За моє творче життя вимальовано до 600 кг фарби, замальовано до 1 875 км полотна і зрисовано 1,5 тонни паперу. Я був 16,5 років у дорозі, 1632 дні в залах музею, 27 місяців за кордоном, а решту часу провів у своїй майстерні…»
Володимир Патик


Про автора
Народився 1929 року в с. Чорний Острів на Львівщині. Навчався в художньо-промисловій школі, Львівському інституті прикладного і декоративного мистецтва (викладачі – Р.Сельський, В.Манастирський).
У пошуках інспірації Володимир Патик об'їздив майже всю Україну, бував у Карпатах, далеко на Півночі Росії, у Прибалтиці й Середній Азії, Чехії, Словаччині, Польщі й Франції.
Член НСХУ (з 1985). Заслужений художник України (1996). Лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка (1999).
Роботи знаходяться в музеях і приватних збірках України, Росії, Канади, США, Франції.

Відкриття виставки – 22 березня о 18:00.
Виставка працює по 14 квітня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.

Афіша

«КАРНАВАЛ ТРИВАЄ»10 червня 2021

Полотна, представлені на виставці «Карнавал триває», надають можливість разом із авторкою, котра ділиться з глядачем щирою емоцією, здійснити уявну прогулянку Венецією, зануритися в атмосферу її давньої історії, вузеньких вуличок і незабутнього карнавального дійства.

Митці

Мінько Олег Терентійович Мінько Олег Терентійович
(Нар. 3.08.1938, м. Макіївка на Донеччині) – український живописець. Навчався (1959-1965) у Львівському державному ін-ті ужиткового та декоративного мистецтва (з 2004 – Львівська національна академія мистецтв) у Р.Сельського, К.Звіринського, Д.Довбошинського;