AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»

22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. 

Дмитра Величка вабить царина абстрактного експресіонізму. Умовна геометрія сповнюється підвищеною виразністю почуттів художника. Смуга, лінія та крапка виступають живою енергетичною одиницею – активним дійовим персонажем, який отримує різні ролі, що їх визначає автор-режисер у постановці. У кожній нефігуративній композиції є смуга, котра виходить назовні – як втілення в обмеженому зображальному просторі полотна ідеї неосяжності. Над цією концепцією свого часу працювали А.Матісс, В.Кандинський, П.Мондріан і Б.Ньюман. «Кожна смуга – вузька чи широка, коротка чи довга – це модуль, який дорівнює проміжку прожитого мною часу і, водночас, слугує вектором, який вказує певний напрям. Адже ми не бачимо час, але завжди відчуваємо його», – зазначає Дмитро Величко.
Особливої наповненості творам одеського мистця надає колір. Живописець у повному сенсі «проживає» його у розмаїтті проявів. Створення художнього образу відбувається шляхом акумулювання індивідуального враження, переосмислення та перетворення у концентровану емоцію, що виражається в чистих барвах та складних відтінках.
Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Відтак і «Простір перебування» набуває для нас філософського потрактування, спонукаючи замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Про автора
Дмитро Величко народився 1 лютого 1989 року в Білопіллі Сумської області. 
Заслужений діяч мистецтв України, декан художньо-графічного факультету Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського», доцент кафедри образотворчого мистецтва. Творчу роботу поєднує з громадською та науковою діяльністю.
Із 2007 р. взяв участь у 12 міжнародних виставках, провів понад 50 персональних виставок, взяв участь у понад 35 конференціях та 5 міжнародних пленерах, провів понад 20 пленерів, організував і провів понад 30 виставок для здобувачів вищої освіти художньо-графічного факультету та художників Одеси.
Організатор І, ІІ, ІІІ, ІV та V Міжнародної науково-практичної конференції «Збереження і розвиток традицій пленеру: художня освіта і арт-туризм».
Роботи знаходяться в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк), Художньому музеї ім. А.Куїнджі (м. Маріуполь), Музеї образотворчих мистецтв ім. О.Білого (м. Чорноморськ) та у приватних колекціях Китаю, Білорусі, Румунії, Польщі, Німеччини, США, Казахстану, Молдови, Австрії й Туреччини.
 
Відкриття виставки – 22 квітня 2024 о 18 годині.
 
Наша адреса: м. Київ, вул. Глибочицька, 32-В, 3-й поверх.
Виставка працює 22 квітня – 15 травня 2024 з 12:00 до 18:00 щодня, крім неділі та понеділка. 
Вхід вільний.
Контактний телефон: +380 (44) 359 11 33   
E-mail: gallery.avsart@gmail.com
Сайт: www.avsart.com.ua   
Сторінка у Фейсбуці: @avsart.gallery

Афіша

«ШЕВЧЕНКІВ ТРАВЕНЬ» 21 травня 2024

Галерея «АВС-арт» уже вдруге реалізує мистецький проєкт «Шевченків травень», започаткований 2014-го, коли визначну річницю Кобзаря відзначала не лише Україна, а й світ. Як не парадоксально, саме тоді на наших теренах почалася – для когось непомітно й не помічено – війна, котра зараз переросла в повномасштабну. Й на це вже не можна не зважати: Шевченкові слова «Борітеся – поборете» вкотре стали екзистенційною настановою в правдивій боротьбі за життя. Тож і шевченкіана наших воєнних днів набула іншого звучання, зберігаючи, проте, первинний задум: нагадати про 22 травня 1861 року, дату перепоховання Кобзаря, коли його назавжди повернули в Україну з московії.

Митці

Буряк Борис Іванович Борис Буряк
(Нар. 25.10.1953, с. Подвірне Чернівецької обл.) – український живописець. Народний художник України (2016).Закінчив (1974) Коледж мистецтв ім. І.Труша; Львівську академію мистецтв (1979). Член СХУ (1987, Львівська організація).