AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «БІЛИЙ ВІТЕР»

«БІЛИЙ ВІТЕР»

14 травня 2013

Ця вишукана жінка з великими мрійливими очима казкової царівни свою життєву філософію вибудувала так, що ні в кого не виникає жодного сумніву: її шлях – це шлях справжнього митця з тонкою душевною організацією, пошуками та знахідками, злетами, ваганнями та творчими радощами. Й – улюбленою працею в майстерні неподалік старовинного замку Любарта, будиночка Лесі Українки та древніх вулиць Луцька.
Доробок художниці – це вільне творення у традиційних живописних техніках, а також експериментування з різними матеріалами. Її роботи завжди можна вирізнити за яскравою образно-композиційною побудовою, використанням декоративних елементів, що надають сучасності в трактуванні сюжетів, та своєрідною стилізацією людських постатей із витонченими пропорціями.
Оксана Ядчук-Мачинська багато подорожувала країнами Європи, залишаючи на полотнах спомини про побачені місця («Чорногорські мотиви», «Спогад про Херсонес»). Та найнезабутніше враження справила на художницю Фінляндія з її незайманою чистотою довкілля. Так з'явилися серії робіт «Життя дерев» та «Люди і птахи», присвячені природі й людям цього північного краю. Живопис Оксани – філософсько-асоціативний, романтичний, із замилуванням світом людей, природи, речей. Це портрети, фантасмагоричні пейзажі, натюрморти з улюблених волинських предметів побуту та безліч разів мальованого вересу. «Обожнюю верес, – зізнається вона. – У пору його цвітіння часто блукаю лісом, вбираючи в себе дух і колорит Волині – пісок, мохи й ніжно-ліловий цвіт».
На полотнах волинської художниці живе білий вітер, що мандрує поміж квітами, деревами, птахами, збурює водограї, ширяє поміж землею й небом, милується закоханими людьми, витонченими жінками. Він – уособлення душі авторки, ніжної та вразливої й водночас міцної, як криця, з відчуттями потаємного невидимого світу, тугою за нездійсненним та радістю від Буття.
Виставка під однойменною назвою – «Білий вітер» – відкривається в залах галереї «АВС-арт», щоб подарувати столичним глядачам вітряний подих справжньої волинської весни, настроєво переданий у живописі Оксани Ядчук-Мачинської.

Оксана Ядчук-Мачинська
Народилася 1964 року в м. Володимирі-Волинському. Закінчила Київський художньо-промисловий технікум (тепер КДІДПМД ім. М.Бойчука). Із 1992-го – член НСХУ. Працює в жанрі станкового малярства. Учасниця регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставок. Твори знаходяться в державних та приватних колекціях України, Фінляндії, Німеччини, Канади, США, Литви, Польщі та інших країн. Мешкає та творчо працює в Луцьку.

Відкриття виставки – 14 травня о 18:00 в галереї «АВС-арт» за адресою:
м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б.
Контактний телефон: (044) 425-90-90. E-mail: avs_art@i.ua.

Виставка працює по 1 червня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.

Афіша

«ВІД ВСЕПОГЛИНАЮЧОГО ЧОРНОГО ДО ВІДКРИТОГО БІЛОГО»21 вересня 2021

Персональна виставка мистця з Житомирщини Віталія Правдицького в галереї «АВС-арт» представляє графічний доробок автора, для якого назва проєкту «Від всепоглинаючого чорного до відкритого білого» є водночас визначальною рисою моделі його художнього мислення.

Митці

Контратович Ернест Рудольфович Контратович Ернест Рудольфович
(17.06.1912, с. Кальна Розтока, тепер Словаччина. - 23.12.2009, Ужгород) – український живописець. Навчався (1928-1932) у Публічній школі малювання в Ужгороді (у Й.Бокшая, А.Ерделі). Закінчив Ужгородську учительську семінарію (1932). Член СХУ (1946, Закарпатська організація).