AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / Виставка Стаса Жалобнюка (Одеса) «Полювання на калмицького коника»

Виставка Стаса Жалобнюка (Одеса) «Полювання на калмицького коника»

23 листопада 2010

Стаc Жалобнюк – правдивий одесит. Він – дослідник, активний інтерпретатор і промоутер південноросійської живописної школи, навіть ширше – культурної традиції Південної Пальміри.

 

Для тридцятитрьохрічного художника відчутно важливий саме європейський вектор розвитку як у культурному, так і в геополітичному контексті. «Моя країна програє відверту війну з абсорбування нації, що ведеться на власному полі. Нас не хочуть бачити європейцями, хочуть на калмицьких низькорослих коників садовити!» – обурюється Стас і працює, щоб подолати таке принизливе сприйняття українців.

 

Більшість його творів – матеріалізовані рефлексії навколо проблем і хвороб теперішнього українського суспільства. Це, однак, не стогони стражденника, по вуха загрузлого у звалищі історичних артефактів та меншовартісних колективних фобій, а серйозні, часом іронічні, роздуми самодостатньої особистості, якій небайдужа сучасність. Використовуючи фарбу, полотно, шматки шпалер, тканини, дерева або металу, Стас не намагається створити красиву картину, колаж чи асамбляж, адже його не цікавить краса як така. Творчість для нього – це й дискусія зі знаковими мистцями минулого (Єгоров, Хрущ, Приймаченко, Брак, Екстер, Генсбур), і діалог із глядачем, без якого твір буде незавершеним.

 

Жалобнюк – «багатоликий» художник. Він може працювати в різних стилях і техніках, бути ліричним і романтичним, актуальним і класичним, але завжди тяжіє до інтелектуального поля, що є об’єднавчою константою для його робіт. На виставці, що експонуватиметься в галереї «АВС-арт», глядачеві не вдасться «розважитися» чи «відпочити». «Я нікому не збираюся забезпечувати відпочинок», – зазначає художник, який упевнений: у мистецтві мають бути присутніми явні прикмети часу, воно має тривожити, зачіпати й турбувати.

 

Про автора

 

Народився 1976 року в Одесі. Закінчив Одеське художньо-театральне училище ім. М.Грекова (2001). Із 2006-го – член Національної спілки художників України. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок і акцій. Куратор та співорганізатор багатьох заходів, знакових у одеському арт-просторі.

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Шимчук Микола Шимчук  Микола
Народився 1949 року в Копиткові біля Рівного. Навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (1968-1973). Вчитель за фахом – Р.Сельський. Заслужений художник України. Професор кафедри монументального живопису ЛНАМ. Народний художник України.