AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / Вітражність кольороформи

Вітражність кольороформи

11 вересня 2012

Декоративні абстракції Богдана Задорожного постали на сучасному потрактуванні української етнографічної спадщини. Фантастичні істоти й традиційні «вазони», геометрія народної вишивки й пластика кераміки у творчості мистця трансформувалися в прості й одновимірні, на перший погляд, композиції. Але завдяки тонкому відчуттю природи кольороформи художнику вдається досягти глибини зображення, світіння барви й особливої ритміки композиції. Використовуючи вітражну техніку, Богдан Задорожний стикає колірні площини на дисонансах і консонансах, щоб на тонкій рівновазі вибудувати інколи умовний, інколи фантастичний, але чомусь дуже близький і притягальний світ, у якому крізь мозаїчність полотна проглядають такі впізнавані краєвиди, вишукані натюрморти чи символічні образи. «Нас захоплює краса і простота природи, і ми намагаємося привнести таке ж відчуття захоплення у наш матеріальний світ – так з'являється мистецтво», - каже Богдан Задорожний.
 

Не будемо зайвий раз акцентувати на тому, що Богдан Задорожний – син Івана-Валентина Задорожного, знакової постаті в українському мистецтві (хоч і з його доробком зараз, на превеликий жаль, пересічний українець навряд чи добре обізнаний). Але й оминати цього також не хочеться, адже Богдан – вірний син свого батька, що й видно з його творчості. Він – не наслідувач, котрий на автоматизмі рухається вже прокладеним шляхом чи спекулює знаним іменем, а послідовник, котрий щиро підтримує ідейно-естетичну лінію, закладену батьком, послуговуючись зовсім іншим образотворчим інструментарієм, випрацюваним за роки власних художніх пошуків.

Про автора:
Народився 1966 року в Києві. 1992-го закінчив Київський державний художній інститут. Живе і працює в Києві.


Запрошуємо вас на відкриття виставки 11 вересня о 18:00 в галереї «АВС-арт» за адресою:

м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б.
Контактний телефон: (044) 425-90-90.
E-mail: avs_art@i.ua.
Наш сайт: www.avsart.com.ua

Виставка працює по 29 вересня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.

Афіша

«КАРНАВАЛ ТРИВАЄ»10 червня 2021

Полотна, представлені на виставці «Карнавал триває», надають можливість разом із авторкою, котра ділиться з глядачем щирою емоцією, здійснити уявну прогулянку Венецією, зануритися в атмосферу її давньої історії, вузеньких вуличок і незабутнього карнавального дійства.

Митці

Контратович Ернест Рудольфович Контратович Ернест Рудольфович
(17.06.1912, с. Кальна Розтока, тепер Словаччина. - 23.12.2009, Ужгород) – український живописець. Навчався (1928-1932) у Публічній школі малювання в Ужгороді (у Й.Бокшая, А.Ерделі). Закінчив Ужгородську учительську семінарію (1932). Член СХУ (1946, Закарпатська організація).