AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Костянтин Чернявський. Живопис

Костянтин Чернявський. Живопис

20 лютого - 14 березня 2024

 «Після 24 лютого, коли росія напала на Україну, для всіх нас життя змінилося на До та Після. росія принесла на нашу землю смерть, руйнування, біль та сльози. Маріуполь, Харків, Чернігів, Миколаїв, Київ, Ірпінь, Буча, Тростянець, Суми, Охтирка, Донбас, Луганщина, окупований Херсон, Запорізька область… Це далеко не повний перелік міст, містечок та сіл, де ллється кров мирних мешканців, де російські нелюди вбивають, ґвалтують мирних жителів, жінок, дітей та навіть немовлят. Станом на сьогодні в Україні немає безпечних місць, адже ракетні обстріли росія здійснює по всій території. Вбито та закатовано десятки тисяч мирних людей. Значна кількість стали вимушеними переселенцями, майже три мільйони жінок і дітей виїхали з України…» Це уривок із нотаток Костянтина Чернявського, спогадів свідка нашої трагедії, побаченої очима художника.

За 2022-2023 роки Національна спілка художників України за ініціативи голови Костянтина Чернявського та за підтримки деяких обласних і міських державних адміністрацій реалізувала цілу низку мистецьких виставок у рамках широкомасштабного проєкту «Нескорені міста-герої». «Маріуполь – нескорений», «Херсонщина – це Україна», «Миколаїв – нескорений», «Кривий Ріг – нескорений», «Чернігів – нескорений»… Ці виставки отримали значний резонанс у нашому суспільстві.
Костянтин Чернявський брав участь у всіх проєктах не тільки як керівник і організатор, але й як мистець. Рефлексія російського кривавого геноциду українства виобразилася в його живописну серію «Земля – Not For Sale», що розкриває індивідуальність і самобутність української самоідентифікації, в ній приховано глибинний код нації. Більшість полотен створені автором після початку повномасштабного вторгнення. Як волонтер, Костянтин Чернявський доставляв гуманітарну допомогу на звільнені території, пропускаючи крізь себе весь біль і жагу простих людей, котрі навіть без зброї, голими руками зупиняли ворожі танки.
В експозиційному просторі галереї «АВС-арт» «Чернігів в огні», «Маріуполь – наш форпост», «Кров мого Азова», «Кривий Ріг – нескорений. Сталеве серце України», «Евакопоїзд. Останній…» та інші твори художника утворюють потужну візію цілісності й непорушності нашої землі. Вона – не продається. Вона – безцінна. Вона – українська.

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Литвиненко Олексій Литвиненко Олексій
Народився 17 січня 1961 року. 1985 року закінчив Київський державний художній інститут. Із 1992-го – член Національної спілки художників України. Живе і працює в Києві.