AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Анатолій Дністровий. Живопис, графіка

Анатолій Дністровий. Живопис, графіка

19 березня - 17 квітня 2024

Із початку листопада 2022-го до лютого 2023-го несподівано для себе я написав до 70 робіт акрилом на папері, більшість із яких – при свічках і з рибальським ліхтариком на лобі. Це живописні й графічні роботи, що були створені в умовах енергетичного локдауну, коли Київ, як і більшість міст України, потерпав від ракетних обстрілів і значних перебоїв із електропостачанням. 

«Темна зима» 2022-2023 років перетворилася в цунамі живописної терапії, якій вечорами без електрики я віддавався, прийшовши додому після щоденної служби в гарнізоні.
У своїй книзі «Битва за життя: щоденник 2022 року» я кілька разів із сумом зізнавався, що, напевно, з живописом попрощався – невідомо, де в недалекому майбутньому доведеться всім нам бути через цю війну. 
Але живопис, як з’ясувалося, нікуди не дівся і повернувся до мене неочікувано та стихійно. Цьому «допомогла» темрява, що прийшла з інтенсивними ракетними обстрілами. Щоб не сидіти без діла у темряві (писати й читати при поганому освітленні – не для моїх очей), я згадав про фарби. Виявилося – в темряві при свічках і з рибальським ліхтариком на лобі можна достойно писати картини.
Оскільки на великі формати й полотна катастрофічно нема часу, закономірно, що я прийшов до паперу. Це було неймовірне відкриття. Папір як медіа виявився цілковитою несподіванкою: я ніби по-новому вчився писати й підкорювати форму. Обраний формат А4 дуже практичний та оперативний, бо дає можливість виконати картину на одному подиху, на одній енергетичній хвилі – від 20 хвилин до однієї години. Такий «короткий» творчий імпульс, визначений малим форматом, органічно відповідає відчуттю й переживанню нашого насиченого й динамічного теперішнього часу, в якому нема планів на майбутнє, нема розрахунків на подальше життя. Наша емоція напружена й сконденсована на переживанні теперішнього.
Тільки переживання тут-і-тепер, відчуття кожної миті, що триває й колише наші тривоги й помисли, – усе це й стало кровоносними судинами мого живопису й графіки, створених у темряві при свічках із початку листопада 2022-го до лютого 2023-го року. 
Анатолій Дністровий,
письменник, художник 
 

Афіша

«ДИВИНА ЗВИЧАЙНА»13 червня 2024

Галерея «АВС-арт» дарує глядачам нев’янучу красу, представляючи тематичну добірку квіткових мотивів у творчості класиків і сучасників українського мистецтва. Виставка «Дивина звичайна» – вже четверта в однойменному проєкті, започаткованому 2013-го року. Його основна ідея – без зайвих «ізмів» і концептуального шумовиння дати можливість глядачеві насолодитися роботами, на які художників надихнула Флора. Акцент цьогорічної виставки – на геометрії квіткових форм, що, долаючи реалістичні межі, виходить на рівень абстракції.

Митці

Бараннік Сергій Бараннік Сергій
Народився 1952 року. Працювати як мистець почав 1975 р. в художньо-виробничому комбінаті. Один із засновників творчої групи альтернативного мистецтва «Маріуполь-87». Член Національної спілки художників України (1992). Голова правління Маріупольської організації НСХУ. Заслужений художник України (2009). Твори знаходяться в музеях України, Росії, Польщі, Палестини, у приватних колекціях Польщі, Італії, Франції, Німеччини, Канади та США.