AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / «Мистецький пантеїзм» Василя Кікіньова

«Мистецький пантеїзм» Василя Кікіньова

22 березня - 10 квітня 2011

Василь Кікіньов як справжній художник – мандрівний філософ. Мандруючи, намагається зрозуміти, хто він і де його коріння, яке він дерево у Божому саду. Мандруючи, освідчуючись у любові рідній землі, створює свій малярський Світ, відкидаючи все банальне й поверхневе…
Краєвид та натюрморт – улюблені жанри майстра. Його вражають доволі прості мотиви, що згодом втілюються на полотні в навдивовижу щирі, емоційні, пишнобарвні образи.
Художник зосереджує увагу на поетичних і виразних деталях. Пейзажі Василя Кікіньова за своєї, на перший погляд, простоти посутньо виображують складну і водночас доступну для сприйняття філософську систему – своєрідний мистецький пантеїзм. Основні постулати такого світосприйняття – любов і замилування довкіллям.
Василь Кікіньов багато років не вдавався до новаторських експериментів, сповідуючи класичну й вивірену роками малярську техніку. А ось останнім часом майстер захопився пошуками, що інспіровані творчими засадами імпресіоністів. Твори 2000-х років несуть у собі відгомін нового світосприйняття артиста: кольори прозоро-легкі, світлі, а мазок розкутий. Художнику зараз цікаво відображати не конкретний пейзажний мотив чи квітку – для нього стало важливішим філософське осмислення і колористичні враження…
Серією нових пантеїстично мистецьких краєвидів, експонованих у залах галереї «АВС-арт», свідомо чи підсвідомо маестро шукає однодумців: заохочує прийняти свій погляд на Світ, милуватися його доладною красою.

Про автора
Кікіньов Василь Матвійович (нар. 1930 р.) – заслужений художник України (із 2007 р). Живе і працює в Луганську. 1954 р. закінчив Луганське художнє училище. Педагоги з фаху – Т.Капканець, О.Фільберт. Із 1980 р. – член Національної спілки художників України. Виставкову діяльність розпочав у 1960-х рр. До цього часу є активним учасником всеукраїнських виставок.
Твори зберігаються у приватних колекціях, Луганському обласному художньому музеї.

Афіша

«ВІД ВСЕПОГЛИНАЮЧОГО ЧОРНОГО ДО ВІДКРИТОГО БІЛОГО»21 вересня 2021

Персональна виставка мистця з Житомирщини Віталія Правдицького в галереї «АВС-арт» представляє графічний доробок автора, для якого назва проєкту «Від всепоглинаючого чорного до відкритого білого» є водночас визначальною рисою моделі його художнього мислення.

Митці

Ткаченко Катерина Ткаченко Катерина
Народилася 1980 р. в Харковi. Закінчила Харкiвське художнє училище за фахом «живописець – викладач». Випускниця Харківської державної академії дизайну та мистецтв, спеціалізація – монументальний живопис у майстерні історичного живопису В.Гонтаріва. Член Молодіжного об’єднання НСХУ.