AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Микола Мазур «І небо, і земля…». Малярство, графіка

Микола Мазур «І небо, і земля…». Малярство, графіка

12 жовтня - 31 жовтня 2010

Живописні твори сучасного українського художника із Хмельницького Миколи Мазура позначені високою європейською культурою, проте їхнє джерело – у народному малярстві, у традиційних витворах народного мистецтва: розписові, вишивці, витинанці. Колорит картин художника, їхній образний лад та глибока метафоричність з’явилися від вражень, отриманих у спілкуванні з українським фольклорним мистецтвом.
«Я люблю народну картину. Для мене найбільші авторитети у світі – Катерина Білокур, Марія Приймаченко, бойчукісти. Мене завжди цікавила моя земля, мої художники. Я розуміюся на світовому мистецтві, та шукав свою мову, й усе, що зображував, пов’язане з конкретними почуттями та переживаннями, з історією», – говорить мистець.
Майстер композиції, М.Мазур і в живописі, і в графіці дотримується ясності стилю, спадкоємності у виборі тем, серед яких ніколи немає пересічних, банальних. Важкі, глибокі кольори його робіт нагадують гаму подільських вишивок (чорний, червоний, коричневий, брунатний, білий), в них – болі й печалі, пронизливий жаль і тиха радість. Теми, підняті художником у роботах, – рід, родина, село, хутір, земля, небо, сад, веснянка, спогади, Поділля, – назавжди залишаться для нього Небом на нашій Землі...

Про автора
Монументаліст, скульптор, живописець-станковіст, графік, педагог.
Народився 2 січня 1948 року на Кубані. Закінчив Одеське художнє училище ім. М.Грекова (1963-1968).
Виставляється з 1972 року.
Член НСХУ.
Із 2004 року – доцент кафедри дизайну Хмельницького державного університету.
Із 2009-го – народний художник України.
Роботи представлені в Національному художньому музеї в Києві, у Хмельницькому, в Болгарії, Росії, Сербії.

 

Афіша

«ВІД ВСЕПОГЛИНАЮЧОГО ЧОРНОГО ДО ВІДКРИТОГО БІЛОГО»21 вересня 2021

Персональна виставка мистця з Житомирщини Віталія Правдицького в галереї «АВС-арт» представляє графічний доробок автора, для якого назва проєкту «Від всепоглинаючого чорного до відкритого білого» є водночас визначальною рисою моделі його художнього мислення.

Митці

Григор’єв Сергій Олексійович Григор’єв Сергій Олексійович
(22.06 (05.07).1910, м. Луганськ – 09.04.1988, м. Київ) – український живописець. Народний художник СРСР (1974), дійсний член Академії мистецтв СРСР (1958).