Микола Мазур «І небо, і земля…». Малярство, графіка
12 жовтня - 31 жовтня 2010
Живописні твори сучасного українського художника із Хмельницького Миколи Мазура позначені високою європейською культурою, проте їхнє джерело – у народному малярстві, у традиційних витворах народного мистецтва: розписові, вишивці, витинанці. Колорит картин художника, їхній образний лад та глибока метафоричність з’явилися від вражень, отриманих у спілкуванні з українським фольклорним мистецтвом.
«Я люблю народну картину. Для мене найбільші авторитети у світі – Катерина Білокур, Марія Приймаченко, бойчукісти. Мене завжди цікавила моя земля, мої художники. Я розуміюся на світовому мистецтві, та шукав свою мову, й усе, що зображував, пов’язане з конкретними почуттями та переживаннями, з історією», – говорить мистець.
Майстер композиції, М.Мазур і в живописі, і в графіці дотримується ясності стилю, спадкоємності у виборі тем, серед яких ніколи немає пересічних, банальних. Важкі, глибокі кольори його робіт нагадують гаму подільських вишивок (чорний, червоний, коричневий, брунатний, білий), в них – болі й печалі, пронизливий жаль і тиха радість. Теми, підняті художником у роботах, – рід, родина, село, хутір, земля, небо, сад, веснянка, спогади, Поділля, – назавжди залишаться для нього Небом на нашій Землі...
Про автора
Монументаліст, скульптор, живописець-станковіст, графік, педагог.
Народився 2 січня 1948 року на Кубані. Закінчив Одеське художнє училище ім. М.Грекова (1963-1968).
Виставляється з 1972 року.
Член НСХУ.
Із 2004 року – доцент кафедри дизайну Хмельницького державного університету.
Із 2009-го – народний художник України.
Роботи представлені в Національному художньому музеї в Києві, у Хмельницькому, в Болгарії, Росії, Сербії.
|
| | |
«АБСТРАГОВАНА РЕАЛЬНІСТЬ» 03 червня 2025
Виставка живопису Михайла Надєждіна (1935-2023) представляє спадщину видатного кіровоградського митця до 90-річчя з дня його народження. Ексклюзивно в київській галереї «АВС-арт» експонуються твори майстра 1950-2010-х років, а це – понад пів століття особистих творчих пошуків, що відображають культурно-історичні зміни в суспільстві й державі, з яких постала Незалежна Україна. |
Грох Микола
 Народився 16 травня 1936 року в Ленінграді. Дитинство провів у селі під Києвом. 1957-го закінчив Київське училище прикладного мистецтва, відділення художнього текстилю. 1960-1967 рр. – навчався в Київському державному художньому інституті. Працював у Художньому фонді України (1960-1964), у видавництві «Мистецтво» (1964-1967).
|
|